کد خبر:112
پ
1459851424685_HAMID FOROOTAN .-11-th3

آموزش ضابطان نیروی انتظامی بر عهده قوه قضاییه است

دادستان کل کشور گفت: با تلاشی که در دادستانی کل و ناجا صورت گرفت به مسئولان آموزش دیده ناجا، کارت ضابط عام داده می‌شود. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در مراسم رونمایی از کارت ظابطان عام دادگستری که صبح امروز در محل دادستانی کل برگزار شد، ضمن تبریک میلاد امام حسن عسگری (ع) […]

دادستان کل کشور گفت: با تلاشی که در دادستانی کل و ناجا صورت گرفت به مسئولان آموزش دیده ناجا، کارت ضابط عام داده می‌شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در مراسم رونمایی از کارت ظابطان عام دادگستری که صبح امروز در محل دادستانی کل برگزار شد، ضمن تبریک میلاد امام حسن عسگری (ع) و گرامیداشت روز ۱۹ دی، اظهار کرد: در اجرای ماده ۳۰ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۹۲ که مسولیت ظابطین را تعیین کرده، رونمایی از کارت ضابطین عام دادگستری امروز انجام می‌شود.

وی ادامه داد: قوه قضاییه می‌تواند در تحقیقات از ضابطین عام دادگستری که در ماده ۲۲ تعریف شده، استفاده کرده و  به موجب قانون نیروهای وابسته به ناجا را آموزش لازم دهد و آنها با داشتن کارت مجاز به انجام تحقیقات هستند.

منتظری با اشاره به یکی از تکالیف مشترک قوه قضاییه و نیروی انتظامی، گفت: ضابطین عام طبق قانون مربوط به درجه داران و افسران نیروی انتظامی است که این ضابط شدن نیازمند گذراندن دوره های آموزشی است.

وی با بیان اینکه آموزش ضابطان نیروی انتظامی برعهده قوه قضاییه است، گفت: با تلاشی که در دادستانی کل و ناجا صورت گرفت به مسئولان آموزش دیده ناجا، کارت ضابط عام داده می‌شود.

 

صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 18 =

کلید مقابل را فعال کنید