کد خبر:26698
پ
بهترین داور زن جهان

بهترین داور زن جهان

‘ آرزو مقدوری ‘ بانوی مازندرانی به عنوان بهترین داور زن جهان در رقابت های جهانی ‘ موی تای ‘ ۲۰۱۷ در بانکوک تایلند شناخته شد. رئیس هیات ورزش های رزمی مازندران روز شنبه گفت : این بانوی بابلی امسال برای چهارمین بار عازم رقابت های جهانی موی تای شد. صابر اکبرزاده افزود : مقدوری […]

داور

‘ آرزو مقدوری ‘ بانوی مازندرانی به عنوان بهترین داور زن جهان در رقابت های جهانی ‘ موی تای ‘ ۲۰۱۷ در بانکوک تایلند شناخته شد.

رئیس هیات ورزش های رزمی مازندران روز شنبه گفت : این بانوی بابلی امسال برای چهارمین بار عازم رقابت های جهانی موی تای شد.
صابر اکبرزاده افزود : مقدوری از داوران بین المللی است که در فینال مسابقات امسال نیز داوری کرد و توانست از سوی فدراسیون جهانی موی تای (ایفما ) ، سازمان برگزار کننده رقابت های جهانی موی تای به عنوان داور برتر انتخاب شود.
وی گفت : مقدوری همچنین صاحب عنوان بهترین داور سال ایران شناخته شد که برای نخستین بار در کشور شاهد چنین موضوعی هستیم.
رقابت های موی تای ۲۰۱۷ از ۱۴ تا ۲۰ مرداد در بانکوک برگزار شد. تیم موی تای ایران نیز متشکل از ۲۹ ورزشکار در رده نوجوانان و جوانان دختر و پسر در این رقابت ها حضور داشت.
موی به معنای مبارزه و تای یعنی تایلند است و موی تای به مشت زنی تایلندی گفته می شود و به آن ‘ تای بوکس ‘ نیز می گویند.
این رشته ورزشی دارای قدمتی بیش از ۲ هزار سال در کشورهای تایلند، میانمار، کامبوج و مالزی است . موی تای ورزش ملی تایلند و یکی از مهم ترین سمبل های فرهنگی آن کشور است.
موی تای یکی از سبک های آزاد ورزش های رزمی است که مبارزات آن به صورت برخورد کامل و در رینگ برگزار می شود. تکنیک های مشت در موی تای شباهت زیادی به بوکس غربی دارد و وجود فنون گلاویزی این رشته را به کیک بوکسینگ و ساواته نزدیک کرده است.

صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید