کد خبر:25254
پ
عطر

ترفند های عطر زدن برای داشتن ماندگاری بیشتر

ترفند های عطر زدن برای داشتن ماندگاری بیشتر آیا تاکنون به مناسبترین حالت زدن عطر فکر کرده اید؟ آیا اطلاع دارید که عطر زدن فوت و فن خاص خودش را دارد؟ در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم شما را با ترفند های عطر زدن برای داشتن ماندگاری بیشتر آشنا نماییم. عطرهای […]

ترفند های عطر زدن برای داشتن ماندگاری بیشتر

آیا تاکنون به مناسبترین حالت زدن عطر فکر کرده اید؟ آیا اطلاع دارید که عطر زدن فوت و فن خاص خودش را دارد؟ در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم شما را با ترفند های عطر زدن برای داشتن ماندگاری بیشتر آشنا نماییم. عطرهای مدرن و صنعتی از اوایل قرن نوزدهم ساخته و پا به زندگی بشر گذاشتن. این انقلاب با استقبال مردم سرتاسر دنیا همراه شد اما شیوه و ترفند های عطر زدن درست چون رازی، سینه به سینه منتقل شد!

عطر مناسب ما کدام است ؟

عطرها بر روی پوست‌های گوناگون ترکیبات شیمیایی گوناگونی نشان می‌ دهند. عطری که بر روی پوست شما بوی دلپسندی دارد احتمال دارد بر روی پوست دیگر، رایحه جذابی نداشته باشد. درنتیجه برای مشخص کردن عطر موردنظر، آن را بر روی پوست خودتان تست کنید. دقت داشته باشید که رایحه ابتدایی عطر با رایحه انتهایی آن تفاوت خواهد  داشت. به همین جهت احتیاج است بعد از آزمایش نیم ساعت اجازه دهید بوی ته‌ نشین شده عطر خودش را مشخص کند. این رایحه ست که بر روی پوست شما خواهد ماند.

ترفند های عطر زدن

دقت داشته باشید که یک عطر برای همه شرایط و موقعیت ها مناسب نیست. بطور مثال عطرهایی با رنگ شیشه زرد و نارنجی روشن به مفهوم بهار بوده و معمولا روزها استفاده می‌ شوند. رنگ‌ های آبی تیره، قرمز و بنفش به مفهوم عطرهای مخصوص شب هستند. در مورد فصل ها برای فصل بهار و تابستان عطرهای خنک و برای پاییز و زمستان عطرهای گرم استفاده می‌ شود.

همچنین بخوانید :   بهترین روش برای تست کردن عطر بدون قاطی کردن رایحه های مختلف

شیوه استفاده از عطر

مناسبترین نقاط برای اسپری کردن عطر، بخش هایی از بدن است که نبض دارد. مچ دست، زیر گوش، ترقوه و پشت زانو از جمله رایج ترین نقاط برای عطر زدن هستند. با این که گردن هم جزو این نقاط محسوب می‌ شود ولی به خاطر حساس بودن پوست آن، پیشنهاد نمی‌ شود. ضربان نبض موجب گسترش بیشتر رابحه عطر در هوا می شود.

عطر را نباید از فاصله بسیاز نزدیک یا خیلی دور استفاده کرد. فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌ متر از بدن استاندارد است. عطر را مشخصا بر روی نقاط تاثیر‌ گذاری که در قسمت بالا توضیح دادیم اسپری کنید تا نهایت پخش بو را داشته باشد. صبر کنید عطر بر روی پوست خشک شود. از دست کشیدن و پخش کردن عطر بر روی پوست، یا بهم مالیدن مچ‌ ها بعد از استفاده از عطر خودداری کنید. این کار موجب می شود اثر رایحه ان کم شود.

ترفند های عطر زدن

ترفند های ماندگاری بیشتر بوی عطر

  • دوش آب گرم بگیرید. دوش آب گرم موجب باز شدن منافذ پوست می‌ شود. این عمل باعث جذب بیشتر عطر بر روی پوست شما می‌ شود.
  • از مرطوب‌کننده ها و لوسیون‌ ها جهت افزایش رطوبت پوست استفاده کنید. خشکی پوست عامل بازدارنده ماندگاری و پخش رایحه عطر است.
  • عطر را بر روی نواحی که زخم یا خراش دارند اسپری نکنید. ادغام عطر با مایعات بدن احتمال دارد موجب ایجاد بوی ناخوشایند شود.
  • عطر را روی نواحی که در آنها از بوبر یا ضد عرق مصرف کرده‌اید اسپری نکنید.
  • عطر را به نواحی که عرق می‌ کنید، اسپری نکنید. زیر بغل یکی از نواحی است که برخی عطر می‌ زنند. این عمل با توجه به درصد بالای تعرق در این نواحی، علاوه بر ایجاد مشکلات پوستی بخاطر واکنش‌ های شیمیایی، بوی ناخوش آیندی نیز بر جا می‌ گذارد.
  • موها محل ایده آلی برای حفظ بلند مدت رایحه هستند. مولکول های عطر به مو می چسبند و رایحه ای دلنشینی از خود به جا می‌ گذارند. برای انجام اینکار مقداری عطر بر روی موها اسپری کرده و سپس موهایتان را شانه کنید. با این عمل عطر بر روی موها پخش می‌ شود.
  • عطر را در محلی خشک و خنگ نگهداری کنید. گرما و رطوبت موجب تغییر در ساختار مولکول‌ های عطر و در نتیجه تغییر بو و کم شدن ماندگاری آن می‌ شود.
  • بهترین عطرها هم یک روز کامل بر روی پوست شما ماندگاری نخواهند داشت و احتیاج است که چند ساعت یکبار عطر را بر روی پوست تمدید کنید.
کلیدواژه : رایحهعطر
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید