کد خبر:36663
پ
مجسمه شهید حججی

مراسم رونمایی از تندیس شهید محسن حججی برگزار شد

علی اصغر یوزباشی سازنده تندیس شهید حججی تاکید دارد که با ساخت این اثر ادای دینی به این شهید جوان کرده است. مراسم رونمایی از تندیس شهید محسن حججی اثر  علی اصغر یوزباشی، ساعت ۱۵:۳۰ امروز دوشنبه ۸ آبان ماه در نگارخانه سوره حوزه هنری با حضور هنرمندان و هنردوستان برگزار شد. یوزباشی در ابتدای […]

حججی

علی اصغر یوزباشی سازنده تندیس شهید حججی تاکید دارد که با ساخت این اثر ادای دینی به این شهید جوان کرده است.

مراسم رونمایی از تندیس شهید محسن حججی اثر  علی اصغر یوزباشی، ساعت ۱۵:۳۰ امروز دوشنبه ۸ آبان ماه در نگارخانه سوره حوزه هنری با حضور هنرمندان و هنردوستان برگزار شد.

یوزباشی در ابتدای این مراسم درباره ساخت این اثر گفت: من با ساخت تندیس شهید حججی به مقام شهدا ادای دین کردم. همواره حس می کردم باید این کار را انجام دهم و به همین دلیل اقدام به ساخت مجسمه شهید حججی کردم.

وی افزود: به طور کلی حس های درونی را نمی شود توضیح داد زیرا هنگامی که انسان ها از چیزی خوششان می آید دلیلی برای دوست داشتن آن ندارند و بی دلیل به آن علاقه نشان می دهند به همین ترتیب من چنین مسیری را طی و حس کردم این کار و این مجسمه قسمتی از وجود من است.

یوزباشی در پایان گفت: کار ساخت تندیس شهید حججی نزدیک به یک ماه زمان برد.

مسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و کاریکاتوریست درباره تندیس محسن حججی بیان کرد: ما حدود هشت هفته است که کارهای تجسمی را در نگارخانه حوزه هنری به نمایش می گذاریم که هدف از به نمایش گذاشتن این آثار ترویح فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت است.

وی افزود: ما حدود ۵ هفته از این هشت هفته آثاری در ارتباط با شهید حججی به نمایش گذاشتیم زیرا یک سری اتفاقات ویژه درباره این شهید رخ داده که در این ایام که نزدیک به اربعین است به نمایش گذاشتن این آثار بیشتر معنا پیدا می کند.

طباطبایی بیان کرد: از سوی دیگر تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر زنده نگه داشتن یاد این شهید، نحوه شهادت او و اتفاقاتی که برای این شهید رخ داد ما را بر آن داشت که چنین مجسمه ای را در رابطه با او رونمایی کنیم البته پیشتر آثار هنری دیگری هم درباره محسن حججی خلق شده بود برای مثال محمدعلی دوست محمدی یک تصویر گرافیکی درباره او خلق کرده بود، اما ما این بار به شکل حجم صورت خندان شهید حججی را تصویر کردیم که این صورت خندان یک نگاه پر صلابت و نشان از فرهنگ مقاوت ما دارد.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری اظهار کرد: ساخت این مسجمه دارای چند ویژگی است؛ یکی اینکه امکان تکثیر آن وجود دارد به طوری که ما می توانیم این مجسمه را به تمامی مراکز استان ها به شکل های مختلف ارایه کنیم بر همین اساس با مسئولان نجف آباد رایزنی می کنیم که به شکل ویژه از این اثر استفاده شود و در تمامی مرکز استان این تندیس را داشته باشیم.

وی در پایان گفت: هدف ما از این تلاش ها این است که این جریان که با موضوع مقاومت در فرهنگ دینی ما جاری و ساری است، ادامه پیدا کند.

صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید