کد خبر:26656
پ
شریعتمداری

حضور شریعتمداری ، باعث توسعه صنعت خواهد شد

رئیس هیئت عامل ایدرو با بیان اینکه شریعتمداری گزینه مطلوبی برای وزارت صنعت است، تصریح کرد: سابقه و تجربه وی در وزارت بازرگانی می تواند رشد و توسعه بیشتر تجارت صادرات گرا و توسعه صنعت را به دنبال داشته باشد. از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، «منصور معظمی» افزود: حضور شریعتمداری در سمت […]

صنعت

رئیس هیئت عامل ایدرو با بیان اینکه شریعتمداری گزینه مطلوبی برای وزارت صنعت است، تصریح کرد: سابقه و تجربه وی در وزارت بازرگانی می تواند رشد و توسعه بیشتر تجارت صادرات گرا و توسعه صنعت را به دنبال داشته باشد.

از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، «منصور معظمی» افزود: حضور شریعتمداری در سمت معاونت اجرایی رئیس جمهوری و احاطه وی به امور اجرائی کشور در چهار سال گذشته می تواند هماهنگی و توان افزایی در امر توسعه کشور ایجاد کند .
وی بیان داشت: حضور شریعتمداری ادامه جذب سرمایه گذاری و توسعه اشتغال را در صنعت در پی خواهد داشت.
رئیس هیات عامل ایدرو تصریح کرد: وزیر پیشنهادی ریس جمهوری برای وزارت صنعت و معدن و تجارت برنامه های خوبی ارائه کرده که در راس آنها بحث تولید و تجارت صادرات گراست و این نگاه بسیار خوبی است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری در هفدهم مرداد ماه جاری در لیست وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی ، محمد شریعتمداری را به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد کرده است.
بهبود محیط سرمایه گذاری و فضای کسب و کار در بخش، توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی، رفع موانع، تثبیت و ارتقای رونق تولید و توانمندسازی بخش خصوصی، توسعه صادرات غیرنفتی، ارتقای سهم و نقش فعالیت های معدنی در تولید ناخالص داخلی، بهسازی و ساماندهی نظام بازرگانی داخلی، بهبود و توسعه روابط تجاری بین المللی، ارتقای بهره وری عوامل تولید، توسعه فناوری، نوآوری و تحقیق و توسعه، پشتیبانی و مشارکت در ایجاد و توسعه زیرساخت های بخش، مدیریت واردات و همکاری و پیگیری مجدانه در مبارزه با قاچاق، ارتقای توانمندی منابع انسانی شاغل و مورد نیاز بخش و بازنگری معماری سازمانی، از محورهای برنامه پیشنهادی شریعتمداری است.
محمد شریعتمداری متولد سال ۱۳۳۹ در تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است.
وی معاون اجرایی رئیس جمهوری از سال ۱۳۹۲ تاکنون است و در سوابق اجرایی سیاسی وی عضویت در شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران به حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۹۲ و رئیس کمیسیون اقتصادی آن شورا، وزیر بازرگانی جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴، عضو هیات امنای ستاد اجرایی حضرت امام(ره) به حکم رهبر انقلاب از سال ۱۳۷۰ تاکنون و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۶ و نماینده تام الاختیار دولت جمهوری اسلامی ایران در الحاق به سازمان تجارت جهانی از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ و ورود ایران به عنوان عضو ناظر در همین دوران به چشم می خورد.

صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید