کد خبر:24368
پ
گردشگری

۳ جاذبه گردشگری شگفت انگیز آبی جهان

بسیاری از ما اهل سفر هستیم و تجربه لذت بردن از مناطق وصف نشدنی زیبا را چه در داخل کشورمان و یا خارج از مرزهای کشورمان را داشته ایم. اما در این بخش از قصد داریم شما را با ۳ جاذبه گردشگری آبی جهان که نظر هر توریستی را به خود جلب می کند آشنا […]

بسیاری از ما اهل سفر هستیم و تجربه لذت بردن از مناطق وصف نشدنی زیبا را چه در داخل کشورمان و یا خارج از مرزهای کشورمان را داشته ایم. اما در این بخش از قصد داریم شما را با ۳ جاذبه گردشگری آبی جهان که نظر هر توریستی را به خود جلب می کند آشنا کنیم.

تالاب آبی (Blue Lagoon)

تالاب آبی (Blue Lagoon) یک مرداب زمین حرارتی است که یکی از زیباترین مناطق گردشگری در ایسلند می‌باشد. آب‌های گرم این دریاچه‌ی دیدنی سرشار از مواد معدنی همچون سیلیکا و گوگرد هستند و طبق تحقیقات محققان حمام کردن در این دریاچه به بهبود مشکلات پوستی مانند پسوریازیس کمک می‌کند.

جاذبه گردشگری آبی

دمای آب در برخی بخش های مخصوص حمام و شنا در این دریاچه بین ۳۷ تا ۴۰ درجه‌ی سانتیگراد است. این دریاچه ساخته دست بشر است و آب آن از آب‌های خروجی یک نیروگاه زمین حرارتی در نزدیکی آن تأمین می‌شود و هر دو روز یکبار تعویض می‌گردد.

بزرگترین استخر روباز جهان

بزرگ‌ترین استخر روباز جهان در شیلی قرار دارد. این استخر گنجایش بیش از ۶۰ میلیون گالن آب دارد و به حدی بزرگ است که می‌توانید در آن قایقرانی کنید. درازی این استخر ۴۸۰ متر می رسد. کریستال لاگون در شیلی واقع شده است و ساخته‌ی دست بشر است که در شهر آلگاروبو واقع شده است و در کنار ساحل اقیانوس آرام قرار دارد.

جاذبه گردشگری آبی

این استخر روباز در سال ۲۰۰۶ حدودا پس از پنج سال ساخت و ساز افتتاح گردید. این استخر از یک سیستم مکش و فیلتراسیون دیجیتالی بهره می‌برد که آب را از اقیانوس گرفته و پس از گرم شدن و تصفیه کردن برای شنا مهیا می‌سازد. دمای استخر ۲۶ درجه‌ی سانتیگراد است که ۱۰ درجه از آب اقیانوس گرم‌تر است.

استخر سنگی سیدنی

استخر سنگی سیدنی که به شکل عدد ۸ انگلیسی ایجاد است و در ساحل پارک ملی سلطنتی سیدنی قرار گرفته است. این استخر مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است و به دلیل انتشار عکس‌هایش در دنیای مجازی پذیرای توریست های زیادی می‌باشد. این استخر به دلیل شکل دایره منحصربه فردی که دارد منظره‌ی بسیار زیبایی را در ساحل ایجاد نموده است.

جاذبه گردشگری آبی

استخر هشت سنگی بر روی یک ناحیه‌ی سنگی در جنوب ساحل نخل‌های سوزان قرار دارد و برای رسیدن به آن یک پیاده‌روی ۴ کیلومتری شیب‌دار احتیاج است. سایز این استخر سنگی کوچک است و بیشتر از چند نفر نمی‌توانند همزمان در آن بروند. همچنین این بخش از ساحل دارای امواج بزرگی نیز می‌باشد و بعضی مواقع خطرات جدی برخورد امواج خطرناک به توریست‌ها وجود دارد. پارک ملی سلطنتی سیدنی قبلها به جعیت کمی از سیدنی اختصاص داشت ولی اخیرا سالانه بیش از ۲٫۵ میلیون نفر توریست جذب می‌کند.

صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید