کد خبر:20808
پ
جشنواره

۱۶۵ فیلم در سی امین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان به نمایش در می آید

امسال توجه ویژه ای به بخش فیلم های غیرایرانی شده و بسیاری از فیلم های غیر ایرانی فیلم های ارزشمندی هستند که لازم است والدین کودکان به طور حتم از این فیلم ها دیدن کنند به گزارش صبح اقتصاد به نقل دبیرخانه جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اصفهان، دبیر سی امین دوره جشنواره بین […]

امسال توجه ویژه ای به بخش فیلم های غیرایرانی شده و بسیاری از فیلم های غیر ایرانی فیلم های ارزشمندی هستند که لازم است والدین کودکان به طور حتم از این فیلم ها دیدن کنند

به گزارش صبح اقتصاد به نقل دبیرخانه جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اصفهان، دبیر سی امین دوره جشنواره بین المللی کودکان و نوجوانان با بیان اینکه بخش انتخاب آثار این جشنواره به اتمام رسید، اظهار کرد: در بخش سینمای بین الملل ۱۲ فیلم خارجی، در بخش انیمیشن ۷ فیلم، ۱۸ فیلم کوتاه و نیمه بلند غیر ایرانی، ۳۲ فیلم کوتاه و نیمه بلند غیر ایرانی و ۸ فیلم بلند درباره کودک در این جشنواره انتخاب شده که به نمایش گذاشته می شود.

علیرضا رضاداد تصریح کرد: امسال توجه ویژه ای به بخش فیلم های غیرایرانی شده و بسیاری از فیلم های غیر ایرانی فیلم های ارزشمندی هستند که لازم است والدین کودکان به طور حتم از این فیلم ها دیدن کنند. این ها فیلم هایی هستند که خارج از بخش مسابقه هستند.

وی درادامه گفت : در بخش سینمای ایران ۱۱ فیلم زنده انتخاب، در بخش آثار پویانمایی و انیمیشن ۷ فیلم، در بخش آثار غیربلند سینمایی ۸ اثر، ۱۹ اثر در آثار کوتاه و نیمه بلند ایرانی و ۳۰ اثر نیز در بخش کوتاه پویانمایی انتخاب شده است.

وی یکی از دستاوردهای جشنواره امسال را که برای نخستین بار رخ می دهد نمایش ۷ اثر انیمیشن ذکر کرد و افزود: این ۷ اثر اتفاق بزرگ و بی نظیری در سینمای ایران و سینمای کودک است. در دهه ۸۰ اگر تنها یک فیلم انیمیشن ساخته می شد به طور حتم مورد توجه قرار می گرفت اما امروز با این تعداد اثر ارزشمند در بخش انیمیشن روبرو هستیم.

دبیر جشنواره فیلم کودک و نوجوان تاکید کرد: در اصفهان ظرفیت بزرگی در بخش انیمیشن وجود دارد. هم اکنون دو کارگاه برای این بخش طراحی شده تا از ظرفیت های موجود این شهر استفاده شود.

وی با بیان اینکه دو ویژگی برای جشنواره امسال طراحی شده است، گفت: نگاه تخصصی به بخش کودک و نوجوان و نگاه ویژه به بخش انیمیشن از جمله ویژگی های سی امین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان است.

رضاداد خاطرنشان ساخت: در مجموع در بخش سینمای ایران ۷۷ فیلم، سینمای غیرایرانی ۸۸ اثر و در مجموع ۱۶۵ فیلم در این جشنواره به نمایش درمی آید.

دبیر جشنواره فیلم کودک و نوجوان با بیان اینکه حدود ۵۵ کشور در این جشنواره نماینده یا فیلم داریم، اضافه کرد: کارهای ستادی در تهران به پایان رسیده و ازین پس کارهای دیگر جشنواره در اصفهان پیگیری می شود

صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید