کد خبر:59911
پ
۳۱

جنگ روانی اسپانیایی‌ها علیه ایران/ پیام کی‌روش نمایانگر زخمش است!

روزنامه مارکا اسپانیا از شکست کارلوس کی‌روش با پرتغال مقابل اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۰ به عنوان باختی یاد کرده است که سرمربی ایران آنرا هیچ موقع فراموش نمی‌کند. روزنامه مارکا در آستانه دیدار تیم ملی فوتبال ایران با اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸، باخت تیم ملی فوتبال پرتغال با هدایت کارلوس کی روش در […]

روزنامه مارکا اسپانیا از شکست کارلوس کی‌روش با پرتغال مقابل اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۰ به عنوان باختی یاد کرده است که سرمربی ایران آنرا هیچ موقع فراموش نمی‌کند.

روزنامه مارکا در آستانه دیدار تیم ملی فوتبال ایران با اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸، باخت تیم ملی فوتبال پرتغال با هدایت کارلوس کی روش در جام جهانی ۲۰۱۰ مقابل اسپانیا را یادآوری کرده است. این روزنامه از باخت کی روش در آفریقا به اسپانیا به عنوان شکستی یاد کرده که سرمربی ایران آنرا هرگز فراموش نخواهد کرد.

اسپانیا و پرتغال در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی به مصاف هم رفته بودند که اسپانیا با تک گل «داوید ویا» در دقیقه ۶۳ موفق به شکست حریفش شد. کی روش معتقد بود این گل در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است. در این بازی ریکاردو کاستا بازیکن پرتغال هم از داور کارت قرمز گرفت تا کی روش حسابی نسبت به تصمیم داور معترض شود.

روزنامه «مارکا» درباره اتفاقات آن سال آورده است: «داستان کارلوس کی روش با جام جهانی طولانی است. او در روسیه برای سومین بار در جام های جهانی حضور دارد. هرچند در سال ۲۰۰۲ آفریقای جنوبی را به جام جهانی ژاپن و کره جنوبی رساند ولی قبل از آن مسابقات از سمتش برکنار شد. از دو حضور کی روش در جام جهانی، او خاطرات تلخی از تصمیمات داور دارد. یکی از آنها مربوط به جام جهانی آفریقا و در بازی با اسپانیا و گلزنی داوید ویا است.»

مارکا در ادامه به آرزوی موفقیت کی روش برای پرتغال قبل از بازی با اسپانیا در جام جهانی روسیه هم اشاره کرده و آورده است: «با این حال قبل از بازی پرتغال و اسپانیا در سوچی سرمربی فعلی ایران پیامی را خطاب به سرمربی پرتغال در شبکه های اجتماعی منتشر کرد که به وضوح نمایانگر زخم‌های آن بازی (پرتغال و اسپانیا در سال ۲۰۱۰) است. کی روش نوشت: دوست عزیزم «فرناندو سانتوس» برای شما و کل تیم پرتغال در جام جهانی روسیه آرزوی موفقیت می کنم. دقیقا هشت سال پیش ما با گل آفساید برابر اسپانیا با یک گل شکست خوردیم و …»

این روزنامه همچنین خاطره تلخ کی روش از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در بازی با آرژانتین را هم یادآوری کرده است: «پیش از آنکه با گل لیونل مسی نابغه آرژانتین شکست بخورد، اشکان دژاگه در برخورد با زابالتا در محوطه جریمه آرژانتین به زمین افتاد ولی داور بازی تصمیم به اعلام پنالتی نگرفت. امروز تکنولوژی بازبینی صحنه ها این امکان را می دهد که مسیر بازی ها تغییر کند.»

منبع
مهر
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید