کد خبر:38970
پ
وزیر آموزش‌‌وپرورش

تمهیدات جدید برای حرکت اتوبوس‌های اردویی

وزیر آموزش‌وپرورش گفت:تمهیداتی انجام خواهد شد تا از ۱۰ روز آینده حرکت اتوبوس‌های اردویی فقط با ارسال «کد حرکت» از مرکز به سرپرستان اردو امکان پذیر باشد و این کد به منزله مجوز نهایی اردو خواهد بود. سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از سامانه کنترل اردوهای دانش‌آموزی با تقدیر از […]

وزیر آموزش‌وپرورش گفت:تمهیداتی انجام خواهد شد تا از ۱۰ روز آینده حرکت اتوبوس‌های اردویی فقط با ارسال «کد حرکت» از مرکز به سرپرستان اردو امکان پذیر باشد و این کد به منزله مجوز نهایی اردو خواهد بود.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از سامانه کنترل اردوهای دانش‌آموزی با تقدیر از تلاش‌های معاونت پرورشی و فرهنگی و سازمان دانش‌آموزی در خصوص راه اندازی مرکز کنترل اردوهای دانش‌آموزی در کمتر از یک هفته، اظهار داشت: راه اندازی چنین مرکزی در این زمان کم تنها از طریق کار جهادی ممکن است که الحمدالله این موضوع انجام شد.

وی افزود: امنیت و سلامت سفرهای دانش‌آموزی، مهم‌ترین و اساسی‌ترین مسئله‌ای است که در اولویت کاری آموزش و پرورش قرار داد و تلاش می‌کنیم در گام بعدی، سامانه کنترل سفرهای دانش‌آموزی  را در مراکز استان‌ها ایجاد کنیم و تمام سفرهای درون استانی را نیز رصد کند.

بطحایی، نظارت مستمر بر عملکرد سامانه کنترل اردوها را بسیار مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: از آنجا که سلامت و امنیت دانش‌آموزان همواره در اولویت قرار دارد، کارشناسان و مسئولان مرتبط، از اعمال هرگونه سلیقه و خلاقیت در سامانه کنترل آنلاین سفرهای اردویی باید خودداری کنند و هر نوع تغییر در روند اجرایی سامانه تنها باید از طریق دستورالعمل‌های بالادستی صورت گیرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تمهیداتی انجام خواهد شد تا از ۱۰ روز آینده حرکت اتوبوس‌های اردویی فقط با ارسال «کد حرکت» از مرکز به سرپرستان اردو امکان پذیر باشد و این کد به منزله مجوز نهایی اردو خواهد بود.

وی ادامه داد: در فرآیند فعالیت این مرکز جای هیچ گونه اشتباهی نخواهد بود و اولین اشتباه به منزله آخرین اشتباه مسئول مربوطه تلقی می‌شود زیرا با جان دانش‌آموزان سر و کار داریم.

بطحایی خاطر نشان کرد: مسئولان ذی ربط، سامانه کنترل سفرهای دانش‌آموزی را بررسی کرده تا اگر نیازمند اصلاح و تغییر هست از طریق اداری اقدام لازمه صورت گیرد و برای نهادینه کردن این سامانه زیر ساخت‌های مورد نیاز نیز فراهم شود.

وی اضافه کرد: مسئولان مربوطه باید با تمام جدیت فعالیت‌های مرکز کنترل را پیگیری کنند و با هرگونه کوتاهی و قصور در استان‌ها برخورد کنند تا سلامت دانش‌آموزان در اردوها به طور کامل تضمین شود.

بطحایی از رصد حرکت ۲ هزار اتوبوس حامل دانش‌آموزان اردویی طی ۴۵ روز گذشته توسط این مرکز خبر داد و افزود: تقویت این مرکز هزینه‌ها را کاهش و امنیت و سلامت اردوها را افزایش می‌دهد بنابراین اطلاع رسانی دقیق از فعالیت‌های سامانه برای جامعه ضروری است.

منبع
تسنیم
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید