کد خبر:40446
پ
وزیر کشور
رحمانی‌فضلی در پیامی به مناسبت روز دانشجو:

وزارت کشور وظیفه ی حمایت ازفعالیت قانونمند دانشجویان را دارد

وزیر کشور در پیامی به مناسبت روز دانشجو گفت: وزارت کشور ایجاد زمینه‌های شور و نشاط در محیط دانشگاه و حمایت از فعالیت های قانونمند دانشگاهیان را از اصلی‌ترین وظایف خود می‌داند. عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آستانه ۱۶ آذر، در پیامی با تبریک روز دانشجو به تمامی دانشجویان و دانشگاهیان خاطرنشان کرد: وزارت […]

وزیر کشور در پیامی به مناسبت روز دانشجو گفت: وزارت کشور ایجاد زمینه‌های شور و نشاط در محیط دانشگاه و حمایت از فعالیت های قانونمند دانشگاهیان را از اصلی‌ترین وظایف خود می‌داند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آستانه ۱۶ آذر، در پیامی با تبریک روز دانشجو به تمامی دانشجویان و دانشگاهیان خاطرنشان کرد: وزارت کشور به عنوان یکی از حساس ترین دستگاه های حاکمیتی در کشور با تأسی از رهنمودهای داهیانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و برنامه ریاست محترم جمهور، ایجاد زمینه‌های شور و نشاط در محیط دانشگاه و حمایت از فعالیت های قانونمند دانشگاهیان را از اصلی‌ترین وظایف خود می‌داند و از همه همکاران عزیز در سطوح ستاد و استان‌ها انتظار دارد کماکان نسبت به این امر مهم اهتمام ورزند.

متن کامل پیام وزیر کشور به شرح زیر است:

«باسمه تعالی»

دانایی سر آمد همه خوبی ها و نادانی ریشه همه بدیهاست.
پیامبر اعظم (ص)

با گذشت بیش از نیم قرن از حادثه شانزدهم آذرماه ۱۳۳۲ و ریخته شدن خون شهدای دانشجو، شهید مهدی شریعت رضوی، شهید احمد قندچی و شهید مصطفی بزرگ نیا، هنوز صدای این دانشجویان شنیده می شود.

پیچیدن فریاد  ملت بزرگ ایران در برابر کودتای نگین ۲۸ مرداد ۳۲ با صدای دانشجویان شهید در شانزدهم آذر روزی را به یادگار و برای همیشه تاریخی در این سرزمین ماندگار کرد و این روز، روز دانشجو نام گرفت .

به برکت خون این شهیدان و دیگر شهدای دانشجو، این روز، نشانه اراده دانشگاه و دانشجویان بر سرشت و سرنوشت کشورمان ایران عزیز گردید.

جامعه ایران برای دفاع از کیان سرزمین، رهایی از استعمار و دخالت بیگانه، دفع و رفع خودکامگی و استبداد، رسیدن به حاکمیت خود بر سرنوشت خویش برای آزادی، استقلال و پیشرفت گامهایی استوار برداشته است.

پیشگامی و پیشتازی ارزنده دانشگاهیان و دانشجویان در همه عرصه‌ها و تحولات ایران، چه در اعصار قبل و چه در دوران بعد از انقلاب اسلامی همواره تعهد دانشگاه را نسبت به ارزش‌های والای ملی و دینی که ملت به آن پایبند است نشان داده است. و بر این اساس، بر همه مسئولان فرض است؛ ضمن ارج نهادن به خدمات و فداکاری‌های اساتید، دانشجویان و نخبگان کشور، زمینه‌های حضور و بروز فعالیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی ایشان را فراهم کنند.

در این میان وزارت کشور به عنوان یکی از حساس ترین دستگاه های حاکمیتی در کشور با تأسی از رهنمودهای داهیانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و برنامه ریاست محترم جمهور، ایجاد زمینه‌های شور و نشاط در محیط دانشگاه و حمایت از فعالیت های قانونمند دانشگاهیان را از اصلی‌ترین وظایف خود می‌داند و از همه همکاران عزیز در سطوح ستاد و استان‌ها انتظار دارد کماکان نسبت به این امر مهم اهتمام ورزند.

اینجانب به عنوان خدمتگزاری کوچک در عرصه علم ودانش، با گرامیداشت یاد و خاطره امام شهیدان و شهیدان پاک ۱۶آذر و همه شهدای استاد و دانشجو و جانبازان و آزادگان سرافرازی که دانشگاه به اسلام عزیز و ملت ایران تقدیم کرده است این روز بزرگ را به همه دانشجویان و دانشگاهیان عزیز کشور تبریک می گویم و امید دارم با درک و شناخت دقیق، علمی  وکاربردی از این جایگاه خطیر و با تکیه بر  همت شایسته دانشجویان عزیز و جامعه علمی، زمینه ساز توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور اسلامی ایران باشیم .

عبدالرضا رحمانی فضلی
وزیر کشور

صبح اقتصاد