کد خبر:42872
پ
۹

دامپزشک پردیسان: رباینده توله یوزپلنگ آسیایی یک محیط‌بان است!

در حالی که با گذشت سه روز از ورود توله یوز آسیایی به پارک پردیسان مسئولان محیط زیست توضیحی درباره ربایندگان این گربه‌سان نایاب از زیستگاهش در اختیار رسانه‌ها قرار نداده‌اند یکی از رسانه‌های خارج از کشور رباینده این توله یوز را یک محیط‌بان اعلام کرد.  در حالی که با گذشت سه روز از ماجرای […]

در حالی که با گذشت سه روز از ورود توله یوز آسیایی به پارک پردیسان مسئولان محیط زیست توضیحی درباره ربایندگان این گربه‌سان نایاب از زیستگاهش در اختیار رسانه‌ها قرار نداده‌اند یکی از رسانه‌های خارج از کشور رباینده این توله یوز را یک محیط‌بان اعلام کرد.

 در حالی که با گذشت سه روز از ماجرای شبهه‌برانگیز ورود توله یوز آسیایی به پارک پردیسان، مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست، توضیحی درباره ربایندگان این گربه‌سان نایاب از زیستگاهش در اختیار رسانه‌ها قرار نداده‌اند، یکی از رسانه‌های خارج از کشور، رباینده این توله یوز را یک محیط‌بان اعلام کرد.

روز گذشته با انتشار فیلمی از انتقال این توله یوز به سایت یوزپلنگ واقع در پارک پردیسان  نوشت: “دامپزشک کلینیک حیات وحش پردیسان اطلاع دقیقی از نیت ربایندگان «ایران» ندارد، اما به اعتقاد او بحث قاچاق این حیوان به خارج از کشور مطرح نبوده است. وی با اشاره به این که نخستین فرد متهم به اسیر کردن «ایران» که آن را در اختیار افراد دیگر گذاشته خود یک محیط بان بوده است، گفت احتمالا این افراد حیوان را تنها برای نگهداری در منزل خودشان در اختیار داشته‌اند.”

این در حالی است که اظهارات ضد و نقیض و غیرشفاف مسئولان محیط زیست که مدعی ضبط این توله یوز از قاچاقچیان هستند از یک سو و انتشار فیلمی از تحویل این حیوان به مسئولان محیط زیست در پارک پردیسان توسط دو شهروند از سوی دیگر، جزئیات به اسارت گرفتن و انتقال این جانور ارزشمند به پارک پردیسان تهران را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

منبع
مهر
صبح اقتصاد