کد خبر:40126
پ
۱۳

راموس رکورددار اخراج در لالیگا شد

مدافع میانی و کاپیتان تیم فوتبال رئال مادرید به بدسابقه‌ترین بازیکن تاریخ لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا از نظر انضباطی تبدیل شد.  ماسک جدیدی که قرار بود از بینی شکسته سرخیو راموس محافظت کند برای او چندان خوش‌یمن نبود. در شبی که رئال مادرید امیدوار بود با کسب سه امتیاز در ورزشگاه سن‌مامس تیم فوتبال […]

مدافع میانی و کاپیتان تیم فوتبال رئال مادرید به بدسابقه‌ترین بازیکن تاریخ لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا از نظر انضباطی تبدیل شد.

 ماسک جدیدی که قرار بود از بینی شکسته سرخیو راموس محافظت کند برای او چندان خوش‌یمن نبود. در شبی که رئال مادرید امیدوار بود با کسب سه امتیاز در ورزشگاه سن‌مامس تیم فوتبال اتلتیک بیلبائو، فاصله‌اش با بارسلونای صدرنشین را به شش امتیاز کاهش دهد، نه تنها این اتفاق رخ نداد و کهکشانی‌ها به تساوی بدون گل رضایت دادند بلکه کاپیتان‌شان هم در دقیقه ۸۶ به دلیل دریافت کارت زرد دوم، اخراج شد و بازی بعدی تیمش که در خانه برابر سویاست را هم از دست داد. او کارت زرد اولش را هم در دقیقه ۱۱ دریافت کرده بود.

به این ترتیب راموس با دریافت کارت قرمز از میدان خارج شد تا به تنهایی در جدول دارندگان بیشترین کارت قرمز در تاریخ لالیگا قرار بگیرد. این نوزدهمین اخراج راموس در ۴۱۶ بازی‌اش در لالیگا برای رئال مادرید و سویا بود که او را بالاتر از پابلو آلفارو (بازیکن سابق تیم‌های رئال ساراگوسا و سویا) و آگوادو (بازیکن پیشین ساراگوسا و سابادی) به تنهایی به رکورددار بیشترین اخراج در لالیگا تبدیل کرد.

آمار کارت‌های قرمزی که راموس با پیراهن رئال مادرید گرفته هم ناامیدکننده است. او در ۵۴۱ بازی رسمی‌اش برای رئال مادرید در تمامی رقابت‌ها ۲۴ بار اخراج شده است، یعنی هر در ۲۲ بازی‌اش برای کهکشانی‌ها یک بار کارت قرمز گرفته است. پیش از این راموس، از متئو لاهوس، داور بازی شب گذشته رئال مادرید و بیلبائو کارت قرمز نگرفته بود که این اتفاق هم رخ داد. البته زین‌الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید بعد از بازی مدعی شد که راموس حرکت منجر به کارت زرد دومش را خطا نمی‌دانسته است. او که در یک پرش برای ضربه زدن به توپ، به آریتس آدوریس مهاجم حریف هم ضربه زد و با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.

به این ترتیب راموس تا بازی خانگی رئال مادرید مقابل بارسلونا در اولین ال‌کلاسیکو که ۲۳ دسامبر (دوم دی) برگزار می‌شود، نمی‌تواند برای رئال مادرید بازی کند. این در حالی است که او بازی قبلی رئال را هم به دلیل شکستگی بینی‌‌اش در دربی مادرید از دست داده بود.

از فصل ۰۶-۲۰۰۵ که راموس از سویا به رئال مادرید پیوست، او تنها در یک فصل از داوران کارت قرمز نگرفته است که فصل ۱۵-۲۰۱۴ بود. بدترین فصل او از نظر انضباطی هم اولین فصل حضورش در رئال مادرید بود که چهار بار اخراج شد.

منبع
تسنیم
صبح اقتصاد