کد خبر:9317
پ
کسب و کار

رکن های موفقیت در کسب و کار

  هدایت یک کسب‌وکار کوچک می‌تواند گیج‌کننده باشد. بسیاری از صاحبان کسب‌وکار تنها به قدری موفق هستند که کسب‌وکارشان را به‌کل رها نکنند و ضرر ندهند. مسیر پیش روی کسب‌وکارهای کوچک مبهم و پرخطر است. آیا کسب‌وکارتان را باید به امید‌ آینده باز نگه دارید یا‌اینکه باید همین حالا از آن دست بکشید؟   موفقیت […]

 

هدایت یک کسب‌وکار کوچک می‌تواند گیج‌کننده باشد. بسیاری از صاحبان کسب‌وکار تنها به قدری موفق هستند که کسب‌وکارشان را به‌کل رها نکنند و ضرر ندهند. مسیر پیش روی کسب‌وکارهای کوچک مبهم و پرخطر است. آیا کسب‌وکارتان را باید به امید‌ آینده باز نگه دارید یا‌اینکه باید همین حالا از آن دست بکشید؟

 

موفقیت در کسب و کار

در این قسمت فهرستی از رکن های موفقیت در کسب و کار را می‌بینید و این‌که چگونه می‌توانید امروز آنها را برای رشد کسب و کارتان به مرحله‌ی عمل برسانید .

۱ – به فکر راه انداختن یک پادکست باشید

 

 

البته نه راجع به محصولات یا خدماتی که ارائه می‌کنید بلکه راجع به علایقی که مشتریان محصولات یا خدمات‌تان دنبال می‌کنند. یکی از مزایای پادکست‌ها این است که جایگاه بسیار خوبی‌ در رتبه بندی گوگل دارند و مشتریان به راحتی با جستجو در گوگل به آن‌ها دسترسی پیدا خواهند کرد. هم‌چنین با این روش شما این شانس را دارید که به عنوانه صاحب یک کسب و کار، رابطه‌ی مجازی محکمی با شنوندگان خود برقرار کنید. مردم تمایل دارند با کسانی‌ معامله کنند که برایشان آشنا هستند، دوستشان دارند و بهشان اعتماد می‌کنند.

۲ – به رهبری فوق العاده تبدیل شوید

 

 

رهبری مهم ترین لازمه موفقیت در کسب و کار است. به زبان ساده، رهبری تمایل به قبول مسئولیت کارها و انجام مسئولیت ها بدون توجه به شرایط و فشارهای خارجی است. رهبر کسی است که برای به نتیجه رساندن کارهای بزرگ، حاضر است هر کاری را که لازم است انجام دهد. این نتیاج در اولین یا دومین تلاش به دست نمی آیند.

رهبران حاضرند بارها شکست بخورند. اگرچه این موضوع را دوست ندارند اما اگر کارها به خوبی پیش نرود، دست از کار نمی کشند. درحقیقت، در شرایط دشوار اقتصادی و بحران های بزرگ است که شخصیت شما به عنوان رهبر به خوبی نماشان می شود.

امروز بیش از هر زمان دیگری، رهبری شما لازم است. اکنون زمان آن است که قدم در راه جدیدی بگذارید. حال، زمان حمله متقابل، حرکت به جلو، نوآوری و یافتن راه های بهتر، سریع تر، آسان تر و ارزان تر برای دستیابی به نتایج است.

۳ – از فرستادن ایمیل چشم‌پوشی نکنید

 

 

تغییر تعدادی از عناصر اصلی‌ در یک ایمیل به مشتری این حس را می‌دهد که ایمیل اختصاصاً برای او نوشته و فرستاده شده است. کاری که شاید بیشتر از ده ثانیه زمان نبرد  اما ارتباط شما با مشتری را به سطوح بالاتری منتقل می‌کند. تنها کاری که باید بکنید این است که ارزش بیشتری به ایمیل‌های خود اضافه کنید. مثلاً معرفی‌ یکی‌ از محصولات، ارائه‌ی امکان مشترک شدن یک مجله یا نشان دادن یک روش جدید برای استفاده از محصولی خاص که شاید کمتر به ذهن مشتریان برسد .

۴ – محصول یا خدمتی فوق العاده ارائه کنید

ارائه محصول یا خدمتی فوق العاده، کلید موفقیت در کسب و کار است و بدون آن، هیچ چیز دیگری در طولانی مدت دوام نمی آورد. خوشبختانه، معیاری ساده برای مشخص کردن و پیش بینی سطح فروش و سودآوری شما در حال و آینده وجود دارد. این معیار می گوید: «به دفعاتی که مشتریان تان می گویند «این محصول فوق العاده است» یا «این خدمت فوق العاده است» توجیه کنید. هر روز، همه افراد شرکت باید بر ایجاد چنین واکنشی در مشتریان تمرکز کنند.

۵ – تجربه فوق العاده ای برای مشتریان خلق کنید

 

کلید آینده کسب و کار شما به میزان ایجاد چنین تجربه ای برای مشتریان بستگی دارد، یعنی خوشحال کردن دوباره و دوباره مشتریان و مصمم ساختن آن ها برای ادامه همکاری با شما. هیچ چیز مانند تعهد کل اعضای شرکت برای خوشنودسازی مشتریان، نمی تواند رضایت و وفادرای آن ها را برانگیخته و خریدهای مجدد را بیشتر کند. چنین تعهدی کلید دریافت این عکس العمل است : «این شرکت فوق العاده است.»

جذب مشتری جدید، کار پرهزینه ای است. وقتی مشتریانی در اختیار دارید، باید نهایت تلاش خود را انجام دهید تا «آن ها را با زنجیر فولادین به خود ببندید.» در خدمت رسانی به مشتریان وسواس داشته باشید. از مشتریان بهتر از رقیبان مراقبت کنید و همواره در پی راه هایی برای بهبود باشید.

صبح اقتصاد
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • amir ۵ مهر ۱۳۹۶ / ۷:۰۰ ب.ظ
    0 0

    بسیار عالی بود ممنون از شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید