کد خبر:20757
پ
اصناف

رکود اقتصادی، بسیاری ازاصناف وتولیدکنندگان را ازچرخه فعالیت خارج نموده است

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان گفت: رکود در سال‌های گذشته، بسیاری ازاصناف وتولیدکنندگان را ازچرخه فعالیت خارج نموده ومابقی راهم  در پرداخت دیون دولتی خود ناتوان کرده است. به گزارش صبح اقتصاد از اصفهان،  رئیس اتاق اصناف استان اصفهان شامگاه یکشنبه در نشست خبری اداره اقتصاد ودارایی ،اظهار داشت : اصناف به پرداخت مالیات بر درآمد […]

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان گفت: رکود در سال‌های گذشته، بسیاری ازاصناف وتولیدکنندگان را ازچرخه فعالیت خارج نموده ومابقی راهم  در پرداخت دیون دولتی خود ناتوان کرده است.

به گزارش صبح اقتصاد از اصفهان،  رئیس اتاق اصناف استان اصفهان شامگاه یکشنبه در نشست خبری اداره اقتصاد ودارایی ،اظهار داشت : اصناف به پرداخت مالیات بر درآمد اعتقاد وایمان دارند چون می داند  بخشی ازگردش چرخ کشور بر اساس مالیات  است ، اما خواستار توجه دولت به واقعیت‌های فعالیت اقتصادی اصناف  است.

رسول جهانگیری با اشاره به رکود اقتصادی و کاهش درآمد کسبه  اذعان نمود: دو موضوعی که در حوزه مالیات موجب ایجاد مشکل برای اصناف شده، یکی بحث رکود و درآمد بسیار پایین اصناف در یک سال گذشته است و دیگری دقیقه نودی عمل کردن سازمان مالیاتی در ابلاغ بخشنامه‌ها و فرصت کم برای آموزش اصناف است که اتاق اصناف استان اصفهان بااین شرط در جلسه خبری این اداره شرکت نمود که توجه ویژبه اصناف کم درآمد و ضعیف بشود .

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان وضعیت تعامل با اداره مالیات استان اصفهان را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در این مدت ده‌ها جلسه برای تعامل بهتر انجام شده و نتایج آن نیز قابل قبول بوده است.

جهانگیری خاطرنشان کرد: رکود اقتصادی وعدم درآمد مکفی سایه خود را برسرکسبه بخصوص خردپاها در سال‌های گذشته پهن کرده است و اصناف راکوشه نشین وضعیف کرده است و آن‌ها را در پرداخت مالیات خود ناتوان کرده است.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان در پایان گفت : تلاش اصناف برای پرداخت مالیات در موعد مقرر، به منظور تقویت وضعیت اقتصادی کشور و همچنین استفاده از تسهیلات قانونی است و اتاق اصناف نیز در این زمینه، کمک‌های لازم را برای تسهیل امور مالیاتی اصناف انجام خواهد داد.

صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 17 =

کلید مقابل را فعال کنید