کد خبر:54483
پ
معوقات بانکی

طرح مجلس برای ساماندهی معوقات بانکی

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده ساماندهی به وضعیت معوقات بانکی هفته جاری در این کمیسیون تکمیل و به هیات رییسه مجلس تقدیم شد. داوود محمدی افزود: گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص علل پیدایش معوقات بانکی و راهکارهای کاهش و جلوگیری از آن بزودی در صحن علنی مجلس خوانده می شود. […]

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده ساماندهی به وضعیت معوقات بانکی هفته جاری در این کمیسیون تکمیل و به هیات رییسه مجلس تقدیم شد.

داوود محمدی افزود: گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص علل پیدایش معوقات بانکی و راهکارهای کاهش و جلوگیری از آن بزودی در صحن علنی مجلس خوانده می شود.

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این گزارش آسیب شناسی لازم در خصوص دلایل پیدایش معوقات بانکی قید شده است.
وی با بیان اینکه حجم زیادی از منابع بانکی کشور به دلیل مطالبات معوق بلاتکلیف باقی مانده و در خدمت پیشبرد اهداف اقتصادی کشور و کمک به فعالیت های تولیدی قرار ندارد،اظهار کرد: در گزارش کمیسیون اصل ۹۰ پیشنهادها و راهکارهای لازم برای جلوگیری از ایجاد معوقات بانکی و همچنین وصول مطالبات باقی مانده ارایه شده است.
رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: حجم مطالبات معوق نسبت به کل تسهیلات بانکی در کشور ۱۱درصد می باشد که رقم میانگین جهانی آن بین ۲ تا ۵ درصد است.

منبع
ایران انلاین
کلیدواژه : مجلسمعوقات بانکی
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید