کد خبر:25403
پ
سموم آفات نباتی

برگزاری نخستین دوره آموزش و راه‌اندازی انواع سموم آفات نباتی

مدیر سلامت، غذا و داروی سازمان منطقه آزاد چابهار از برگزاری نخستین دوره آموزش، راه‌اندازی و اندازه‌گیری انواع سموم آفات نباتی در فرآورده‌های کشاورزی خبر داد و افزود: در این دوره آموزشی که زیر نظر یکی از اساتید مجرب سموم شناسی برگزار شد، ۹۰ نوع سم در فرآورده‌های کشاورزی شناسایی شد. به گزارش صبح اقتصاد […]

چابهار

مدیر سلامت، غذا و داروی سازمان منطقه آزاد چابهار از برگزاری نخستین دوره آموزش، راه‌اندازی و اندازه‌گیری انواع سموم آفات نباتی در فرآورده‌های کشاورزی خبر داد و افزود: در این دوره آموزشی که زیر نظر یکی از اساتید مجرب سموم شناسی برگزار شد، ۹۰ نوع سم در فرآورده‌های کشاورزی شناسایی شد.

به گزارش صبح اقتصاد و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار سعید علی بزرگ‌زاده افزود: این دوره سه‌روزه باهدف آموزش و دانش‌افزایی کارشناسان آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی توسط حوزه آموزش منابع انسانی سازمان برگزار شد.

وی اظهار داشت: آزمایشگاه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی منطقه آزاد چابهار یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های جنوب شرق کشوراست که در بخش‌های میکروب‌شناسی، مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و روغن‌های خوراکی و غیرخوراکی (اسیدهای چرب) فعالیت می‌کند.

بزرگ‌زاده اضافه کرد: این آزمایشگاه به‌عنوان آزمایشگاه مرجع سازمان منطقه آزاد چابهار مطرح بوده و علاوه بر خدمات‌دهی به شرکت‌های سطح منطقه به سایر ادارات دولتی مانند استاندارد، اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان و شرکت صید صنعتی منطقه خدمات آزمایشگاهی ارائه می‌دهد.

شایان‌ذکر است آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان منطقه آزاد چابهار با اهداف ارتقای سطح سلامت جامعه، افزایش سطح امنیت غذا، افزایش رضایتمندی گیرندگان خدمات و نیز افزایش فرآیند تحقیقات کاربردی در عرصه کاری به تجار، بازرگانان و واردکنندگان کالاهای غذایی، بهداشتی و آرایشی خدمات تخصصی ارائه می‌دهد.

کلیدواژه : آفاتسمومکشاورزی
صبح اقتصاد