کد خبر:52666
پ
وام

سود تسهیلات خرید مسکن در بافت های فرسوده شهری کاهش می یابد

وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورت تصویب شورای پول و اعتبار، سود تسهیلات خرید مسکن در بافت های فرسوده شهری از هشت به ۶ درصد کاهش می یابد. «عباس آخوندی» روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت تشکیل حساب ۱۰۰ امام و بنیاد مسکن، افزود: این موضوع در جلسه امروز شورای پول و اعتبار، مطرح […]

وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورت تصویب شورای پول و اعتبار، سود تسهیلات خرید مسکن در بافت های فرسوده شهری از هشت به ۶ درصد کاهش می یابد.
«عباس آخوندی» روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت تشکیل حساب ۱۰۰ امام و بنیاد مسکن، افزود: این موضوع در جلسه امروز شورای پول و اعتبار، مطرح خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار نفر در صندوق پس انداز یکم سپرده گذاری کرده اند تا بتوانند از تسهیلات تضمینی بانک مسکن استفاده کنند.
وی افزود: به طور متوسط روزانه یک هزار نفر در کشور برای بهره مندی از تسهیلات ارزان قیمت، در صندوق پس انداز یکم سرمایه گذاری می کنند.
آخوندی با بیان اینکه رشد بخش مسکن در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ به هفت درصد رسید، گفت: سیاست دولت در حوزه مسکن عدم مداخله در این بخش است تا همچنان شاهد سیاست پایداری باشیم.
وی خاطرنشان ساخت: به جای مداخله دولت در حوزه مسکن، به دنبال کاهش سود تسهیلات و افزایش قدرت خرید مردم هستیم تا بافت های ناکارآمد شهری و بافت های فرسوده نیز احیا و کیفیت زندگی مردم در این محلات ارتقا یابد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: در بافت های ناکارآمد شهری، اصلی ترین بحث تکمیل زیربناها توسط دولت و ساخت مسکن توسط مردم است.
وی خاطرنشان ساخت: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای توانمند کردن مردم از سیاست های مهم ماست.

منبع
ایران آنلاین
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید