کد خبر:22173
پ
نطقه ۱۰

شهرک سلامت وفضاهای سبز؛ چهره منطقه ۱۰ شهرداری را عوض می کند

درکلان شهرها المان شهری به عنوان یک عنصر خاص ونماد شاخص یک شهر پیشترفته محسوب می شوند و طبیعتااین ساختاردرچهارچوب سبک ها ، روشها و اعتقادات یک اجتماع شکل می گیرد ،این دیدگاه بسته به مولفه هایی که در طراحی و استفاده از آن به کار گرفته می شود و می توان گفت با این […]

منطقه 10

درکلان شهرها المان شهری به عنوان یک عنصر خاص ونماد شاخص یک شهر پیشترفته محسوب می شوند و طبیعتااین ساختاردرچهارچوب سبک ها ، روشها و اعتقادات یک اجتماع شکل می گیرد ،این دیدگاه بسته به مولفه هایی که در طراحی و استفاده از آن به کار گرفته می شود و می توان گفت با این روش باشهروندان ارتباط نزدیک می توان برقرار کردوبه عنوان ارتقاء کلاس فرهنگ شهر نشینی وصفر نمودن فاصله طبقاتی مناطق پائین وبالای  ویا فقیر وغنی شهر،فرهنگهارا تغییر داد  ،در این رهگذرنیز شهروندان با گرفتن یک عکس یادگاری که کنار یک اثر هنری در سطح شهر به ثبت میرسانند آنان احساس تعلق به فضا ها والمان شهرشان پیدا می کنند و این نقش بسزایی در ارتقا فرهنگ شهر نشینی  داردو اهمیتش دو چندان می شود. شهرداری اصفهان در خردادماه امسال نیزدر جلسه شورای سازمان زیباسازی شهری در این رابطه  اظهارداشت : پروژه های خوبی در سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان انجام گرفته اما  شهروندان بایددر حفظ و نگهداری این پروژه ها دقت بیشتری اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه در سازمانی مانند زیباسازی تمام مسائل مربوط به زیباسازی شهر باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: اشکالات موجود در این زمینه و نازیبایی هایی موجود در هر جای شهر که دیده شود مسئولیت آن با سازمان زیباسازی است. شهردار اصفهان با اشاره به اینکه نازیبایی های موجود در شهر در هر جایی که باشد باید رفع شود، گفت: بهترین زیبایی برای شهرها وجود فضاهای سبز بسیار است که کارهای خوبی در حوزه فضای سبز در شهر صورت گرفته است.

جمالی نژاد تاکید کرد: انقلابی در حوزه زیباسازی اصفهان صورت گرفته اما تمام نازیبایی های شهری باید حذف شودو در این حوزه باید تمام مدیران شهری مناطق با تمام وجود کارنمایند تا هر گونه زشتی در چهره شهروجود دارد از بین برود. در این رابطه رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهرنیز اظهار کرد: مشارکت های مردمی در حوزه زیباسازی کمک بسیاری به این حوزه می کند ومردم با اهداه نمودن اشیاء قدیمی به سازمان زیبا سازی  شهرداری می توانند چهره شهر رابه یک موزه تبدیل نمایند . اصغر آذربایجانی اذعان داشت : تم دوچرخه که در زیباسازی شهر اصفهان انجام گرفت کار بسیار زیبایی بود که صورت پذیرفت و در این زمینه جای کار بیشتر برای تنوع دادن و قرار دادن شعارهای زیبای فرهنگی وجود داردودر نظر خواهی از گردشگران این کار شهرداری یک ایده منحصر بفرد بود.

وی در ادامه با اشاره به نورپردازی ستون های زیرگذرها تاکید کرد: باید نورپردازی ستونها انجام شود تا با نورپردازی زیبایی و آرامش لازم به شهر داده شود. دراین باره مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز با بیان اینکه زیباسازی در تمام فعالیت های شهری نقش اساسی دارد بیان نمود : شهرداری اصفهان همواره به زیباسازی فضاهای شهری با توجه به فرهنگ و هویت بومی این شهر توجه خاص نشان داده است .حجت الاسلام و المسلمین  دکترحبیب رضا ارزانی  افزود: دکتر جمالی نژاد تا کنون در زمینه بومی سازی طرح های زیباسازی، متناسب با فضای شهر اصفهان موفق بوده و در این راستا از ایده‌های نویی استفاده نموده و سعی کرده مولفه ها و اِلِمان و نمادهای شهری را با محیط شهری تطبیق داده و طرح های عمرانی شهر با فرهنگ، مذهب، تاریخ و هنر اصفهان عجین شوند

ارزانی خاطرنشان کرد: بدون شک ساختن شهری زیبا، شاداب و زنده نیازمند مشارکت همه شهروندان به خصوص صاحب نظران و اصحاب علم و هنر را می طلبد چرا که از این طریق می توان گامی در جهت استاندارد سازی فعالیت های زیباسازی منظرشهربرداشت .

در این راستا مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان  با اشاره به اینکه اصفهان در ادوار گذشته اصفهان عناوین مختلفی رابه عنوان پایتخت کسب نموده است ویکی از شهرهای معرف ونامی جهان است اظهار داشت : باید المان شهری وپارکها وسایرفضاها متناسب با نام و جایگاه آن باشد و مدیران مناطق بخشهایی از درمد منطقه خود را صرف این موضوع کنند تا به مرور زمان به یک شهر زیبا ورویایی برسیم .

عبدالرسول امامی گفت: طراحی و بهبود کیفیت فضاهای شهری به نحوی صورت می گیرد که تعامل اجتماعی شهروندان را فراهم می سازد ،بنابراین ارتقاء و بهبودکیفیت فضا در کلان شهرها به عنوان یکی از مؤثر ترین عوامل در القای حس بصری و زیباشناسی این فضاها می باشد

وی با اشاره به اینکه دراین طرح نیز پیرایش و زیباسازی تمام تابلوهای زائد مغازه‌ها حذف و یکسان سازی خواهد شد وکلیه المان‌ها یا احجامی که منظر شهری را تحت الشعاع قرار داده‌اند در این طرح  منطقه حذف خواهند شد.

امامی افزود: برای اجرای این پروژه نیز ۷ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و تا پایان سالجاری تکمیل می شود.

مدیرمنطقه ۱۰ شهرداری گفت: اصفهان ازفضای سبز مناسبی بهره مند است و شهروندان باید از فضاهای سبزاحساس آرامش ونشاط  داشته باشند.

امامی با اشاره به دیگر پروژه های منطقه خاطرنشان کرد: در سال جاری بوستان های سطح های منطقه با اعتبار ۲۶ میلیارد ریال ساماندهی می شود.که در این راستا امسال بوستان فروزان در خیابان حکیم شفایی، ‌بوستان فجر در خیابان فجر، ‌بوستان طالقانی، بوستان معلم در خیابان فجر و غیره نیز ساماندهی می شود وبخشی از  آزادسازی برزگراه شهید آقابابایی در زمان های گذشته اجرا شده بود ومابقی آزادسازی این طرح اکنون با اعتبار  ۱۵ میلیارد ریال تکمیل شد ه است.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با اشاره به دیگر پروژه های منطقه ادامه داد: در سال جاری احداث  ۲ مجموعه ورزشی سرپوشیده در محلات منطقه ۱۰ پیش بینی شده  که مجموعه ورزشی ۹ دی در خیابان هفتون کوی کشاورز با مشارکت بخشی خصوصی احداث می شود.

وی در ادامه اذعان نمود :شهرک سلامت یک پروژه ملی است که در منطقه ۱۰   شهرداری اصفهان با مشارکت بخش خصوصی در دست اجراست.               عبدالرسول امامی ابرازکرد: احداث شهرک سلامت یکی از طرح های  منحصر به فردی است که می تواند به قطب درمانی تبدیل شود که عملیات احداث آن با جدیت در دست اجراست.

وی افزود: شهرک سلامت به منظور دسترسی آسان شهروندان به امکانات بهداشتی و درمانی در ضلع شرقی بزرگراه شهید آقابابایی و در مجاورت حلقه سوم ترافیکی شهر جانمایی شده است.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه در ۵ فاز اجرا می شود،  ادامه داد: عملیات اجرایی فاز اول شهرک سلامت شامل کلینک های تخصصی، فروشگاه های طبی، مطب ها و غیره تکمیل شده است.

امامی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه در دست اجراست و در ۶ ماه دوم سال جاری به پایان می رسد، گفت: فاز دوم این پروژه نیز مجهز به مرکز جامع پرتو پزشکی مانند رادیولوژی تمام دیجیتال، رادیوتراپی، شیمی درمانی و آزمایشگاهایی با فناوری های مدرن تشخیص طبی بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی، داروخانه  وغیره است.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: در فاز سوم شهرک سلامت یک هتل احداث می شود و اکنون نیز در دست مطالعه و طراحی است.

صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید