کد خبر:26683
پ
حججی

شهید “حججی” با عزمی پولادین، کاروان شهدای کربلا را تداوم بخشید

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پیامی، شهادت شهید محسن حججی را تبریک و تسلیت گفت. به نقل از مجمع جهانی تقریب، متن این پیام به شرح زیر است: «باسمه تعالی «من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه» حججی با قامتی راست و عزمی پولادین کاروان شهدای کربلا را تداوم بخشید. او و یارانش […]

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پیامی، شهادت شهید محسن حججی را تبریک و تسلیت گفت.

به نقل از مجمع جهانی تقریب، متن این پیام به شرح زیر است:

«باسمه تعالی
«من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه»
حججی با قامتی راست و عزمی پولادین کاروان شهدای کربلا را تداوم بخشید. او و یارانش که از قبیلۀ آل محمداند شهادت را کرامت می‌شمرند و برای آنان هیچ لذتی برتر از لذت وصل یار در محراب عشق خونین نیست.

شهادت آرزوی بندگان مخلص خداست زیرا که برترین گواهی بر صدق پیمانی است که با معشوق بستند. خوشا به حال آنانکه پای پیمان عشق ایستادند و با قامتی راستین، سر بر محراب خونین عشق نهادند وبا خون خویشتن نامۀ وفای به پیمان بامعشوق را امضاء کردند (وَ الَّذی جاءَ بِالصِّدْقِ وَ صَدَّقَ بِهِ أُولئِکَ هُمُ الْمُتَّقُونَ، لَهُمْ ما یَشاؤُنَ عِنْدَ رَبِّهِمْ ذلِکَ جَزاءُ الْمُحْسِنینَ. (زمر ۳۳-۳۴). آری اینان فرموده خدا را که «کونوا مع الصادقین» نه با گفتار که با همه هستی خویش به صحنه عمل درآوردند و سر خویش را به نشانه وفای به عهد در طبقی از عشق خونین پیشکش آستان یار کردند.

خداوندا، بارالها، محبوبا، این قربانی عزیز را از مادر و پدرسربلند و استوارش قبول بفرما، ای معشوق دلهای ایرانیان و ای پروردگار جهانیان این کشته راهت را از ملت همیشه رزمنده و شهید پرور بپذیر و در مهمانخانه وصلت و در بزم یاران خالصت جای ده، عزیز پروردگارا ما را نیز همراه و همداستان این شهید و سالار شهیدان آل محمد(ص) یعنی حسین فاطمه و علی مقرر فرما، خداوندا به رزمندگان پایدار ما توفیق انتقام خون این عزیز و دیگر شهیدان ما را از دشمنان عطا فرما و ریشه یزیدیان و طاغوتیان از صفحه روزگار برانداز و روزگار مهدی آل محمد را پیش انداز و ما را لایق حضور حضرتش بفرما.»

صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید