کد خبر:26568
پ
فدراسیون

فدراسیون جهانی کاراته: ایران یکی از قدرت های جهانی کاراته است

خاویر اسکالانته در حاشیه برگزاری مسابقات بین المللی کاراته در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن ۶۰۰۰ نفری غدیر ارومیه برگزار شد با اعلام این خبر اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود داوران بین المللی و کاراته کاران قدرتمند ظرفیت تبدیل شدن به یک قدرت جهانی را دارد. وی افزود: حضور جمهوری […]

خاویر اسکالانته در حاشیه برگزاری مسابقات بین المللی کاراته در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن ۶۰۰۰ نفری غدیر ارومیه برگزار شد با اعلام این خبر اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود داوران بین المللی و کاراته کاران قدرتمند ظرفیت تبدیل شدن به یک قدرت جهانی را دارد.

وی افزود: حضور جمهوری اسلامی ایران در مسابقات المپیک منجر به  برگزاری مسابقات پدرقدرتی خواهد بود.

اسکالانته تصریح کرد: بیش از ۱۸۰ کشور عضو فدراسیون جهانی هستند و مجموعا ۱۷ نفر به عنوان عضو کمیته داوران جهانی دارای کرسی هستند و  ایران این  توانایی و پتانسیل را دارد که بتواند یکی از این کرسی ها را کسب کند.

رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته اذعان کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران درخواستی برای مسابقات جهانی کاراته داشته باشد ما این درخواست را بررسی می کنیم.

محمد صادق فرجی، رئیس فدراسیون کاراته  نیز در این نشست خاطر نشان کرد: برای اینکه بتوانیم ورزشکاران با استعداد را شناسایی کرده و  پایگاههای قهرمانی را راه اندازی می کنیم باید این کار را  از مدارس  شروع کنیم چرا که بهترین استعدادها در همین مدارس وجود دارند.

فرجی در ادامه گفت: ارومیه میزبان سه دوره مسابقات است و ظرفیت برگزاری مسابقات با کیفیت تر را دارد و تمامی این موفقیت هارا مدیون آقای چمن گلی هستیم  و امیدواریم بعد از این نیز ارومیه میزبان این مسابقات باشد.

۴۷۰ ورزشکار از کشورهای روسیه، افغانستان، قزاقستان، مقدونیه، گرجستان، ترکیه، مالزی، فرانسه، آذربایجان و عراق  در قالب ۷۰ تیم و ۱۲۰ ورزشکار در قالب سه تیم از جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات با قضاوت ۳۰ داور هم به رقابت خواهند پرداخت، همچنین این مسابقات  در رده های بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در ۲ بخش کومتیه و کاتا برگزار می شود.

صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید