کد خبر:53790
پ
شفر

خوشحالی شفر از نتایج خوب‌ تیمش در آسیا

سرمربی استقلال از نتایج خوب‌ تیمش در آسیا ابراز خوشحالی کرد.  وینفرد شفر بعد از ظهر شنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پیکان در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران گفت: ما بازی‌های بسیار سختی داریم. بعد از مصاف با الهلال حالا دو بازی آسیایی، یک بازی حذفی و دو بازی لیگ […]

سرمربی استقلال از نتایج خوب‌ تیمش در آسیا ابراز خوشحالی کرد.

 وینفرد شفر بعد از ظهر شنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پیکان در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران گفت: ما بازی‌های بسیار سختی داریم. بعد از مصاف با الهلال حالا دو بازی آسیایی، یک بازی حذفی و دو بازی لیگ را داریم. آماده‌سازی خوبی داشته‌ایم و برای بازی فردا باید سخت کار کنیم. امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم. نمی‌دانم یازده بازیکن ما چه کسانی خواهند بود و فردا در این باره تصمیم می‌گیریم. از نتایج خوب‌مان در آسیا خیلی خوشحالم. در مقابل الهلال دیدید که باقری خیلی زود مصدوم شد ولی سایر بازیکنان به خوبی تلاش کردند. در کل با تلاش زیاد آماده شده‌ایم و باید ببینیم در بازی فردا چه اتفاقی رخ می‌دهد.

او در پاسخ به سوالی درباره مصدومیت چشمی و این که آیا او به مصاف با ذوب آهن می‌رسد؟ گفت: این بازیکن فردا غایب است ولی به بازی با ذوب آهن می‌رسد.

سرمربی استقلال درباره بحث مربیگری فرهاد مجیدی در این تیم و شایعات پیرامون دستیارانش در استقلال گفت: طبق آمار منتشر شده دیدید که ما دو بازی میزبان بودیم و پرسپولیس ۳ بازی میزبان بود. دیدید که ما پر تماشاگرترین تیم آسیا بودیم. شاید اگر یک بازی دیگر در تهران داشتیم، در مجموع ۲۰۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آمدند. چرا تماشاگران می‌آیند؟ به دلیل کار سختی است که بازیکنان و کادرفنی در ماه‌های گذشته انجام داده‌اند. ما با عشق کار می‌کنیم. ما کادرفنی خوب و با کیفیتی داریم که بسیار با انگیزه است. ما ابتدا گفتیم می‌خواهیم استقلال را به سطح اول بازگردانیم و خیلی از خبرنگاران باور نمی‌کردند ولی این اتفاق افتاد که به خاطر حضور طاهری، میگوئل، ساشا، اشکان و ساناک است. من بخاطر کارم احترام بیشتری می خواهم و آنهایی که نمی دانند احترام چیست، باید یاد بگیرند. ما می‌خواهیم استقلال مدت ها در سطح بالایی بماند. می خواهیم استقلال از بهترین و موفق‌ترین باشگاه‌های آسیا باشد. هدف من و کادرم این است. کادرفنی من به خوبی فوتبال را می‌فهمند. این شایعات به من ارتباطی ندارد. ما استقلال را دوست داریم. کارمان در استقلال تمام نشده است. اهداف خود را به باشگاه گفته‌ایم. دو بار قهرمان لیگ عربستان را بردیم و به عنوان تیم صدرنشین صعود کردیم. ما باید بتوانیم این پتانسیل را در باشگاه نگه داریم و بر اساس آن به درآمدزایی دست پیدا کنیم. کارم مثل زندگی برای من مهم است. من، باشگاه، هواداران، کشور ایران و مردم را دوست دارم و نمی‌خواهم چیزی که ساخته شده به‌راحتی توسط دیگران از بین برود. باشگاه پایان قرارداد من را می‌داند و باقی کار در اختیار باشگاه است.

سرمربی استقلال درباره پایان یافتن قرارداد برخی بازیکنان این تیم مثل ابراهیمی و غفوری در پایان فصل گفت: اگر من بمانم که راجع به این بازیکنان صحبت می‌کنم. این دو باید در این صورت بمانند. وریا غفوری از بهترین بازیکنان ایران است. ابراهیمی یک فرمانده وسط زمین است و از روحیه بالا و جنگندگی زیادی برخوردار است که برای پیدا کردنش باید چند سال صبر کنید. او کسی است که برای قهرمانی و موفقیت در آسیا و لیگ نیاز دارید. غفوری در بازی آخر بالاتر از سطح خودش بازی کرد. من اگر مربی تیم ملی بودم و این نمایش را از غفوری می‌دیدم، هرروز به او ویتامین می‌دادم که در جام جهانی به خوبی کار کند. اگر من باشم این دو باید باشند و هیچ شانسی برای رفتن ندارند. مثل پایه‌های یک خانه که اگر نباشند، خانه فرو می‌ریزد و این مساله درباره دستیارانم هم وجود دارد.

او درباره فهرست ورود و خروج تیمش گفت: من یک فهرست دارم. اگر قراردادم را امضا کردم، آن را به باشگاه می‌دهم. شاید شما بازی‌های لیگ آلمان و بایرن مونیخ را ببینید. چرا این تیم ۲۰ امتیاز با بقیه تیم‌ها فاصله دارد و شانس بزرگ قهرمانی اروپاست؟ چون مارتینز را دارند. کسی که مثل ابراهیمی است. آن‌ها به دلیل روح جنگندگی‌شان به دنبال پیروزی هستند. مربی باید مثل یک پازل تیمش را بچیند. من الان نمی‌دانم که فردا در خط حمله چه کسی بازی می‌کند. اگر ابراهیمی و غفوری بروند اتفاق خیلی بدی است. ما صد بازیکن مثل غفوری و ابراهیمی نداریم.

منبع
ایسنا
کلیدواژه : استقلالشفر
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

کلید مقابل را فعال کنید