کد خبر:52353
پ
۱۲

کارمندان گوگل به همکاری با وزارت دفاع آمریکا اعتراض کردند

بیش از ۳۱۰۰ کارمند گوگل با امضای نامه ای به همکاری این شرکت با پروژه های وزارت دفاع آمریکا اعتراض کرده اند. کارمندان گوگل نامه ای به ساندرا پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل نوشته و از او خواسته اند در پروژه های خلق فناوری هایی که در جنگ افزارها استفاده می شود، شرکت نکند. در […]

بیش از ۳۱۰۰ کارمند گوگل با امضای نامه ای به همکاری این شرکت با پروژه های وزارت دفاع آمریکا اعتراض کرده اند.

کارمندان گوگل نامه ای به ساندرا پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل نوشته و از او خواسته اند در پروژه های خلق فناوری هایی که در جنگ افزارها استفاده می شود، شرکت نکند.

در این نامه نوشته شده است: ما معتقدیم گوگل نباید در کسب و کار جنگ وارد شود.

کارمندان این شرکت از همکاری گوگل و وزارت دفاع در پروژه ای به نام Maven ناراضی هستند و نخستین بار نشانه های این نارضایتی در ماه مارس گزارش شد. طبق این پروژه گوگل سیستم نظارت مبتنی بر هوش مصنوعی می سازد تا در تحلیل تصاویر ثبت شده توسط پهپادها به ارتش کمک کند. این فناوری می تواند خودرو و اشیای دیگر  و حرکات و فعالیت های آنها را ردیابی کند.

به هرحال این نامه چند هفته است که در یک سرور ارتباطات داخل شرکتی، میان کارمندان گوگل دست به دست می شود و تاکنون بیش از ۳۱۰۰  نفر آن را امضا کرده اند. کارمندان گوگل خواهان آن هستند که «پیچای» به طور رسمی این شراکت را لغو کند.

در بخش دیگری از نامه آمده است: ما خواهان لغو پروژه Maven هستیم. علاوه بر آن از گوگل می خواهیم سیاستی را تبلیغ و اجرا کند که طبق آن شرکت یا هیچ کدام از پیمانکارانش در تولید فناوری های جنگی شرکت نکنند.

منبع
مهر
صبح اقتصاد