کد خبر:19155
پ
گردشگر

با افزایش گردشگران زیر ساختهای استان اصفهان باید راه اندازی شود

توسعه فرودگاه، قطار سریع السیر اصفهان – تهران، ساخت هتل ها و توسعه سرمایه گذاری های این بخش از ضروریات استان در موضوع گردشگری است. به گزارش صبح اقتصاد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان ظهر چهارشنبه درآئین افتتاحیه نهمین نمایشگاه صنعت گردشگری و اولین نمایشگاه تخصصی تجهیزات هتل، رستوران، فست فود […]

توسعه فرودگاه، قطار سریع السیر اصفهان – تهران، ساخت هتل ها و توسعه سرمایه گذاری های این بخش از ضروریات استان در موضوع گردشگری است.

به گزارش صبح اقتصاد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان ظهر چهارشنبه درآئین افتتاحیه نهمین نمایشگاه صنعت گردشگری و اولین نمایشگاه تخصصی تجهیزات هتل، رستوران، فست فود و کافی شاپ اظهار داشت: پنج برابر شدن ورود گردشگران خارجی در سال ۱۳۹۵ در استان اصفهان نشان دهنده حرکتی پر شتاب و پایدار است و با ید زیر ساختهای استان سریعا راه اندازی ونواقص برطرف شود

فریدون اللهیاری گفت: تعداد زیادی از گردشگران خارجی با گذشت دو ماه از سال، از اصفهان بازدید کردند به طوری که رتبه اول کشور را اصفهان کسب کرده است.

وی افزود: در فروردین امسال حدود ۸۵ هزار گردشگر و در اردیبهشت نیز ۱۲۳ هزار گردشگر خارجی از مناطق تاریخی استان بازدید کردند و این شرایط نیازمند برنامه ریزی اساسی برای صنعت گردشگری است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان اعلام کرد: در این نمایشگاه نمایندگانی از صنعت گردشگری شمال، جنوب، شرق و غرب ایران حضور دارند و امید است با همراهی و همدلی این مجموعه، صنعت گردشگری را با شتابی بیشتر توسعه دهیم و به آنچه استان اصفهان شایسته آن است دست یابیم.

حضور آژانس‌ها و دفاتر مسافرتی، هتل‌ها، مراکز سیاحتی و تفریحی، مراکز بوم گردی، انجمن‌ها، نشریات و ارائه‌دهندگان خدمات و تجهیزات هتلینگ،رستوران، فست فود و کافی‌شاپ، این نمایشگاه را به فضایی رقابتی برای ارائه آخرین دستاوردها و خدمات این صنعت و زیرشاخه‌های آن تبدیل می‌کند.

گفتنی است این نمایشگاه در چهار سالن به وسعت هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای نمایشگاهی و با حضور یک‌صد مشارکت‌کننده از استان‌های اصفهان، تهران، خراسان رضوی، اردبیل، مازندران و چهارمحال بختیاری به مدت چهار روز برگزار می‌شود، این نمایشگاه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۲ از پنجم خرداد ماه سال جاری آماده بازدید علاقه‌مندان و متخصصان این صنعت است.

در ادامه این آئین رئیس اتاق بازرگانی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان نیز بیان نمود : بسیاری از تجار و صنعتگران کشورهای خارجی برای شناسایی پتانسیل های ایران و اصفهان، خواهان حضور در این شهر هستند.

عبدالوهاب سهل آبادی گفت: بسیاری از تجار و صنعتگران کشورهای خارجی برای شناسایی پتانسیل‌های ایران و اصفهان، خواهان حضور در این شهر هستند واین بخاطر تغییرادبیات کشور پس از برجام است

وی تصریح کرد: توسعه فرودگاه، قطار سریع السیر اصفهان – تهران، ساخت هتل ها و توسعه سرمایه گذاری های این بخش از ضروریات استان در موضوع گردشگری است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان بیان داشت: متأسفانه هنوز نتوانسته‌ایم در حوزه اشتغال بخش گردشگری موفق عمل کنیم و یکی از دلایل مهم این امر، ضعف زیرساخت‌ها است.

سهل آبادی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی به ریاست استاندار اصفهان نسبت به تعیین برند اصفهان اقدام و فعالیت کرده است، ادامه داد: خوشبختانه برند اصفهان تعریف شده و امیدواریم به زودی توسط استاندار و شهردار اصفهان، پرده برداری و رونمایی شود.

وی با اشاره به بهره برداری از پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان در نیمه دوم سال ۹۶، گفت: این پروژه نیز می تواند یکی از زیرساخت های مهم گردشگری استان اصفهان باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در صورت رفع مشکلات صنعت و تولید، این بخش می تواند ۲۵ درصد اشتغال کشور را تأمین کند و در مقابل، ۷۵ درصد آن در اختیار بخش خدمات قرار دارد که یکی از مهم ترین محورهای این بخش نیز صنعت گردشگری است.

صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید