کد خبر:39420
پ
۳۰

Quick Pair قابلیت جدید ویندوز ۱۰ برای اتصال سریع دستگاه‌ها تحت ارتباط بلوتوث

به نظر می‌رسد مایکروسافت این روزها مشغول کار بر روی یک قابلیت جدید با عنوانQuick Pair است که به کامپیوترهای مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ اجازه می‌دهد بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از امروز از ارتباط بلوتوث برای انتقال اطلاعات استفاده کنند. امکان Pairing یا جفت کردن دستگاه‌های مختلف با استفاده از ارتباط بلوتوث به ویندوز ۱۰ همچون […]

به نظر می‌رسد مایکروسافت این روزها مشغول کار بر روی یک قابلیت جدید با عنوانQuick Pair است که به کامپیوترهای مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ اجازه می‌دهد بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از امروز از ارتباط بلوتوث برای انتقال اطلاعات استفاده کنند.

امکان Pairing یا جفت کردن دستگاه‌های مختلف با استفاده از ارتباط بلوتوث به ویندوز ۱۰ همچون نسخه‌های پیشین این سیستم عامل با مراحل اضافی زیادی همراه است و کاربران باید زمان زیادی را برای این منظور صرف کنند. انتخاب لیستی دستگاه‌های مختلف و همچنین نیاز به وارد کردن یک کد مشترک در هردو دستگاه بخشی از این مراحل وقت‌گیر است که استفاده از ارتباط بلوتوث را با مشکلاتی همراه کرده است.

Quick-Pair-3.jpg - 58.97 kB

اما به نظر می‌رسد در به‌روز رسانی Redstone 4 از این سیستم عامل ویندوز ۱۰ که قرار است در بهار سال آینده منتشر شود این رویه با تغییراتی مهم روبرو شود. طبق اطلاعاتی که به تازگی در دسترس قرار گرفته است مایکروسافت هم اکنون مشغول کار بر روی قابلیت جدیدی با عنوان Quick Pair است که با حذف این مراحل اضافی امکان اتصال سریع دستگاه‌ها به ویندوز ۱۰ با استفاده از ارتباط بلوتوث را فراهم می‌کند. براساس این اطلاعات پس از اضافه شدن این قابلیت به ویندوز ۱۰ دیگر نیازی به وارد کردن رمز یا فشردن کلیدهای مختلف نیست و کاربران تنها کافی است دستگاه مورد نظر خود را در کنار لپ‌تاپ یا سیستم‌های خانگی بگیرند. بعد از این مرحله ویندوز ۱۰ با انتشار یک اعلان، اتصال این دستگاه را تایید می‌کند.

اگرچه Quick Pair قابلیت عالی برای ویندوز ۱۰ محسوب می‌شود اما اپل و گوگل سال‌هاست که برای ارتباط دستگاه‌ها با یکدیگر، محصولات خود را به این ابزارهای سریع مجهز کرده‌اند. اطلاعاتی که به تازگی از این قابلیت در دسترس قرار گرفته است نشان می‌دهد که به احتمال فراوان، استفاده از آن تنها به تعدادی از دستگاه‌ها محدود است. گفته می‌شود این ابزار ابتدا قرار است تنها برای ملزومات جانبی تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های سرفیس در دسترس کاربران قرار بگیرد و پشتیبانی از دیگر دستگاه‌‌ها نیز در روزهای بعد ممکن شود.

منبع
شهر سخت افزار
صبح اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید