۳۶ نفر کشته و بیش از ۵۰۰ تن بر اثر آتش‌سوزی مفقود شده‌اند
۳۶ نفر کشته و بیش از ۵۰۰ تن بر اثر آتش‌سوزی مفقود شده‌اند

آتش‌سوزی در مناطق گسترده‌ای از کالیفرنیا در حالی ادامه دارد که شمار جانباختگان به ۳۶ تن رسیده است. روز پنجم مبارزه خستگی‌ناپذیر با آتش در کالیفرنیا در حالی به پایان رسید که تلفات ناشی از این آتش‌سوزی‌ به ۳۶ تن رسیده است. بر اساس گزارش تلگراف،  اما روز گذشته(جمعه)، “امید” را با خود به ارمغان […]

آتش‌سوزی در مناطق گسترده‌ای از کالیفرنیا در حالی ادامه دارد که شمار جانباختگان به ۳۶ تن رسیده است.

روز پنجم مبارزه خستگی‌ناپذیر با آتش در کالیفرنیا در حالی به پایان رسید که تلفات ناشی از این آتش‌سوزی‌ به ۳۶ تن رسیده است.

بر اساس گزارش تلگراف،  اما روز گذشته(جمعه)، “امید” را با خود به ارمغان آورد زیرا خلبانانی که در مهار آتش‌سوزی مشارکت دارند، اولین پیشرفت خود را در زمینه مهار بخش‌های عمده‌ای از آتش به دست آوردند.

این در حالی است که صدها آتش‌نشان نیز برای کمک به همکارانشان به مبارزه با آتش پیوسته‌اند.

طبق این گزارش، شمار مفقودان این حادثه دست‌کم ۵۰۰ تن اعلام شده است و در حال حاضر تیم‌های بازیابی جسد همراه با سگ‌های تربیت‌شده به جستجو برای یافتن اجساد احتمالی دیگر ادامه می دهند.

این مرگبارترین آتش‌سوزی در این ایالت مهم آمریکا به حساب می‌آید.

شعله‌های آتش هنوز به کنترل آتش‌نشانان در نیامده‌اند و آتش منطقه‌ای به وسعت ۳۰۰ مایل مربع (۷۷۷ کیلومتر مربع)، یعنی منطقه‌ای به اندازه شهر نیویورک را در برگرفته است.

آب و هوای خشک و وزش بادهای گرم علت حادثه اعلام شده هر چند علت دقیق حادثه هنوز مشخص نشده است.

آتش‌سوزی از ساعات نخستین بامداد یکشنبه به وقت محلی آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

در پی این حادثه هزار نفر بی‌خانمان شدند و در چندین استان این ایالت شرایط اضطراری اعلام شده است.

بیش از ۸ هزار آتش‌نشان در تلاش برای فرونشاندن شلعه‌های سرکش هستند.

این مرگبارترین آتش‌سوزی کالیفرنیا پس از آتش‌سوزی سال ۱۹۳۳ میلادی است که ۲۹ کشته برجای گذاشت.

مقیاس فاجعه نیز واضح تر شد؛ مقامات گفتند که آتش سوزی حدود ۹۰،۰۰۰ نفر از خانه های خود را تعقیب کرده و حداقل ۵،۷۰۰ خانه و کسب و کار را نابود کرده است. تعداد مرگ و میر به ۳۶ نفر رسید، و این درحالی است که مرگبار ترین و مخرب ترین گونه های آتش سوزی در تاریخ کالیفرنیا است.

در مجموع ۱۷ آتش سوزی بزرگ در سراسر بخش شمالی کشور سوزانده شد و بیش از ۹،۰۰۰ آتش نشان به شعله های آتش حمله کرده و با استفاده از تانکرهای هوایی، هلیکوپتر و بیش از ۱۰۰۰ موتور آتش سوزی.

مدیر عامل اورژانس دولتی، مارک Ghilarducci گفت: “اورژانس ناپدید شده است، و ما همچنان در آن کار می کنیم، اما ما شاهد پیشرفت های زیادی هستیم.”

طی ۲۴ ساعت گذشته، خلبانان از نوادا، واشنگتن، آیداهو، مونتانا، نیومکزیکو، کارولینای شمالی و جنوبی، اورگان و آریزونا وارد شدند. تیم های دیگر از آنجا به عنوان کانادا و استرالیا آمده بودند.

از آنجایی که روزهای یکشنبه در نقاط مختلف در هشت ناحیه سقوط کرده است، سیلابها کل محله ها را به خاکستر و آهک کاهش داده است. تعداد تلفات روزانه افزایش یافته است، زیرا تیم های جستجو دسترسی به مناطق قبلا غیر قابل دسترسی است.

مسئولان گفتند که آتش سوزی های فردی شامل آتش سوزی سال ۱۹۹۱ در تپه ها در اطلند، مردم بیشتر از هر یک از سیلاب های فعلی را کشته است، اما هیچ تلفیقی از آتش سوزی های همزمان در کالیفرنیا تا کنون منجر به مرگ زیادی نشده است.

ویلی دیتس، یکی از مدرسان مدرسه ای سونوما، که در حال کمک به داوطلبان در دانشکده سونوما ولی، در حال حاضر یک پناهگاه تخلیه است، گفت: مردم در لبه باقی مانده اند، و نگرانی در مورد آتش سوزی باد در جهت آنها است.

“بعدازظهر ما شروع به نگاه کردن به قطب پرچم می کنیم و شروع به دیدن می کنیم، آیا باد دم می کند؟ آیا پرچم حرکت می کند؟” او گفت. “واقعا دیوانه شده است.”