آخرین نفس‌های پاس ۱۰ سال پس از اتفاق تلخ/ قهرمان آسیا در دسته سه!
آخرین نفس‌های پاس ۱۰ سال پس از اتفاق تلخ/ قهرمان آسیا در دسته سه!

آخرین قهرمان ایران در فوتبال باشگاهی آسیا که ۱۰ سال از تصمیم غیرکارشناسی مسئولان در مورد انتقال آن می گذرد حال و روز خوبی در لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور ندارد.  «پاس»، نامی آشنا در فوتبال ایران و آسیا بود که حالا نفس های آخرش را می‌کشد. این تیم که در سال ۱۹۹۲ قهرمان باشگاه‌های آسیا […]

آخرین قهرمان ایران در فوتبال باشگاهی آسیا که ۱۰ سال از تصمیم غیرکارشناسی مسئولان در مورد انتقال آن می گذرد حال و روز خوبی در لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور ندارد.

 «پاس»، نامی آشنا در فوتبال ایران و آسیا بود که حالا نفس های آخرش را می‌کشد. این تیم که در سال ۱۹۹۲ قهرمان باشگاه‌های آسیا شد و زمانی از آن بعنوان قطب سوم فوتبال ایران نام برده می‌شد، در سال ۱۳۸۶ از تهران به همدان منتقل شد تا فصلی جدید را در دوران حیاتش آغاز کند.

حال که ۱۰ سال از آن تصمیم می‌گذرد، تیم پاس نه تنها پیشرفت خاصی نسبت به زمان حضورش در تهران نکرد، بلکه در لیگ دسته دو حضور دارد و در این مسابقات هم برای بقا تلاش می‌کند.

اخیرا نیز طی حکمی از سوی استاندار همدان «امیر عظیمی» بعنوان مدیرعامل جدید این باشگاه منصوب شد. این هشتمین و با احتساب دو سرپرست موقت مدیرعاملی دهمین مدیرعامل این باشگاه در ۱۰ سال حضورش در همدان محسوب می‌شود.

تیم فوتبال پاس تهران با مجموعه ای از بازیکنان بزرگ که قهرمان آسیا شد

پاس کارش را در همدان با سید کاظم اولیایی شروع کرد. اولیایی حدود دو فصل مدیرعامل این باشگاه بود و در سال ۸۸ جای خود را به سردار کریم ملاحی داد. عباس صوفی (شهردار کنونی همدان)، عبدالحمید رمضانی (دو مقطع)، بهرام یدی، حسن عزیزی و محمد تقی رحیمی ۷ مدیرعاملی بودند که در ۸ دوره مدیریتی مسئولیت این تیم را بر عهده داشتند. سردار شهید علی شمسی پور و محمد عیوقیان هم در لابلای آن در دو نوبت سرپرست مدیرعاملی این باشگاه بودند.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد که مدیرعامل کنونی باشگاه از سوابق مدیریتی ورزشی بی‌بهره بوده و از سرمایه گذاران و سرمایه داران شهر همدان و از فعالان در صنف آهن است. وی دومین مدیر این باشگاه در همدان محسوب می‌شود که از صنف عمران مدیریت این باشگاه را عهده دار بود. پیش از او بهرام یدی که مدیر یک شرکت ساختمانی بود بر این مسند نشسته بود. قبل از عظیمی، محمد تقی رحیمی طی دو سال اخیر مدیریت این باشگاه را عهده دار بود که اخیرا از این سمت کنار رفت.

تیم فوتبال پاس همدان در گروه سوم لیگ دسته دوم کشور حضور دارد و در پایان هفته شانزدهم و در فاصله تنها ۴ هفته مانده به پایان این رقابت‌ها، با یک بازی بیشتر نسبت خوشه طلایی ساوه، بعثت کرمانشاه و شهرداری فومن و ۲ بازی بیشتر نسبت به خیبر خرم آباد که در جدول بالای این تیم هستند، در جدولی ۱۱ تیمی در رده هفتم قرار دارد و عملا هیچ شانسی برای قرار گرفتن در بین ۴ تیم بالای جدول و صعود به مرحله بعدی مسابقات ندارد. اما خطر سقوط به لیگ دسته سوم کشور همچنان این تیم را تهدید می کند.