خواست کانادا برای آزادی فعالان مدنی در بند عربستان سعودی
خواست کانادا برای آزادی فعالان مدنی در بند عربستان سعودی

وزیر خارجه کانادا با تأکید بر مواضع این کشور در حمایت از حقوق فعالان مدنی بازداشت شده در عربستان، از آلمان خواست تا از مواضع اوتاوا در قبال ریاض حمایت کند. به نقل از اسپوتنیک، کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا امروز دوشنبه در اظهاراتی از آلمان خواست تا در تلاش این کشور در راستای ارتقای […]

وزیر خارجه کانادا با تأکید بر مواضع این کشور در حمایت از حقوق فعالان مدنی بازداشت شده در عربستان، از آلمان خواست تا از مواضع اوتاوا در قبال ریاض حمایت کند.

به نقل از اسپوتنیک، کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا امروز دوشنبه در اظهاراتی از آلمان خواست تا در تلاش این کشور در راستای ارتقای حقوق بشر درجهان به اوتاوا کمک کند.

وزیر خارجه کانادا ادامه داد: ما به حمایت آلمان امید داشته و بر آن حساب می کنیم.

وی با تأکید بر خواست کشورش برای آزادی فعالان مدنی در بند عربستان سعودی در ادامه افزود: حتی در صورتی که به ما گفته شود به امور خود مشغول باشیم و یا اقدامات حقوق بشری ما دارای تبعات باشد نیز از حمایت از حقوق بشر دست برنمی داریم.

گفتنی است، پس از آنکه دولت کانادا با انتشار بیانیه ای نگرانی خود را از بازداشت فعالان جامعه مدنی و حقوق زنان در عربستان اعلام کرد، عربستان سعودی چندی پیش سفیر کانادا را یک «عنصر نامطلوب» خواند و به وی دستور داد که ظرف ۲۴ ساعت خاک این کشور را ترک نماید.

دیگر اقدامات اعتراضی ریاض در این‌باره عبارت بودند از توقف همکاری‌ های جدید بازرگانی و سرمایه گذاری و همکاری‌ های آموزشی و پزشکی با کانادا، تعلیق تمام پروازهای مستقیم به تورنتو، توقف واردات کالا از این کشور و فروش دارایی‌ های عربستان در کانادا.