آشنایی با مهاجم مدنظر استقلال؛ کم‌فروغ در گلزنی و حضور در تیم‌های متعدد
آشنایی با مهاجم مدنظر استقلال؛ کم‌فروغ در گلزنی و حضور در تیم‌های متعدد

روزمه بازیکن مدنظر تیم استقلال نشان می‌دهد که خیلی آمار درخشانی نداشته است. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، پس از کش و قوس‌های فراوان، کادر فنی استقلال گزینه‌ جدیدی را برای خط حمله در نظر گرفته است. پاتریک فرایدی مهاجم نیجریه‌ای و ۲۶ ساله قرار است در اردوی استقلال در ترکیه با مسئولان استقلال مذاکرات […]

روزمه بازیکن مدنظر تیم استقلال نشان می‌دهد که خیلی آمار درخشانی نداشته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، پس از کش و قوس‌های فراوان، کادر فنی استقلال گزینه‌ جدیدی را برای خط حمله در نظر گرفته است. پاتریک فرایدی مهاجم نیجریه‌ای و ۲۶ ساله قرار است در اردوی استقلال در ترکیه با مسئولان استقلال مذاکرات نهایی را انجام دهد.

نام کامل این مهاجم نیجریه‌ای، پاتریک فرایدی ایزه و قد او ۱۸۷ سانتیمتر است. پاتریک بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ عضو تیم کُنیااسپور ترکیه بوده و ۷ باری برای این تیم انجام داده و ۲ گل به ثمر رسانده است. او در سال ۲۰۱۸ از کُنیااسپور به تیم دنیزلی اسپور ترکیه قرض داده شد، تیمی که در آن ۶ بازی انجام داد و گلی به ثمر نرساند. این مهاجم نیجریه‌ای بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ عضو الفجیره امارات بوده و ۲۴ بازی برای این تیم انجام داده و ۱۴ گل به ثمر رساند. او زمانی که عضو الفجیره بود بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ به القادسیه عربستان پیوست و ۲۴ بازی و ۵ گل زده با پیراهن این تیم به نام خود ثبت کرد.

فرایدی همچنین سابقه بازی در تیم مالدوست لوچانی صربستان را هم دارد، تیمی که ۲۶ بازی برای آن انجام داد و ۱۵ گل نیز به ثمر رساند. اف‌کی راد صربستان و آفریکا اسپورتس ساحل عاج نیز از دیگر تیم‌هایی بوده که در آنها بازی کرده است. این مهاجم نیجریه‌ای تاکنون ۱۰۲ بازی در تیم‌های مختلف انجام داده و ۴۲ گل نیز مجموعاً به ثمر رسانده است.

به گزارش تسنیم، کارنامه این بازیکن نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر کمتر به موفق به گلزنی شده و آماری مشابه الحاجی گرو مهاجم نیجریه‌ای و پیشین استقلال دارد. باشگاه استقلال باید به خوبی مراقب خریدهای خود باشد و نباید اجازه دهد اتفاقات سال‌های اخیر تکرار شده و بازیکن بی‌کیفیت جذب شده و پس از مدتی بدون اینکه کارایی داشته باشد، جدا شده و برای دریافت مطالباتش شکایت کند.

قصد نداریم این بازیکن را بی‌کیفیت معرفی کنیم و چه بسا همانند مامه تیام مهاجم خوبی نشان دهد، اما عملکرد او در تیم‌های قبلی خیلی درخشان نبوده است. به طور قطع جذب نکردن بازیکن در نقل و انتقالات زمستانی بهتر از جذب بازیکنان با رزومه متوسط است. استقلالی‌ها بازیکنانی چون مرتضی آقاخان، محسن کریمی و داریوش شجاعیان را می‌توانند نیم فصل وارد لیست کنند و خیلی از نظر مهره در مضیقه نیستند. هر چند که برای حضور پرقدرت در لیگ قهرمانان آسیا، نیاز به یک بازیکن باکیفیت در خط حمله است، اما وقتی بیشتر بازیکنان با باشگاه‌های خود قرارداد دارند، لزومی ندارد بازیکن بی‌کیفیت جذب شود.