آغاز راهپیمایی ۱۳ آبان در سراسر ایران
آغاز راهپیمایی ۱۳ آبان در سراسر ایران
مراسم راهپیمایی روز "مبارزه با استکبار جهانی" در سراسر ایران اسلامی‌ با حضور گسترده مردم، دانشجویان و مسئولان آغاز شد.

آغاز راهپیمایی ۱۳ آبان در سراسر ایران اسلامی / اهتزار پرچم استکبارستیزی در ‌دهه پنجم انقلاب

مراسم راهپیمایی روز “مبارزه با استکبار جهانی” در سراسر ایران اسلامی‌ با حضور گسترده مردم، دانشجویان و مسئولان آغاز شد.به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، وقایع ۱۳ آبان مبدأ تاریخ استکبارستیزی مردمی آگاه و هوشیاری است که در مقابل انواع توطئه‌های دشمن از جمله جنگ نظامی، سیاسی و جنگ همه‌جانبه‌‌ اقتصادی و تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند؛ مردمی که با دادن هزینه‌های سنگین زیر سایه حاکمیت ولایت فقیه به استحکام ساخت درونی نظام پرداختند و عزّتمندانه ضمن به اهتزاز درآوردن پرچم اسلام و ایران، آفاق انقلاب اسلامی را در داخل و خارج گسترش دادند.

در چالش چهل‌ویک ساله‌‌ آمریکا با ایران که هیچ تغییری در سیاست‌ها و رفتار دولتمردان آمریکائی رخ نداده و از هیچ جنایت و عناد و سنگ‌اندازی در مسیر رشد و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی فروگذار نکرده است، امروز شاهد این هستیم که ایران اسلامی توانسته با تبدیل تهدید‌ها (تحریم‌ها و محدودیت‌ها) به فرصت، در میدان‌های نوآوری و ابتکار و در همه‌ی زمینه‌ها، به پیشرفت‌های چشمگیری دست یابد.

اکنون ایران اسلامی در دهه پنجم انقلاب و در اولین قدم از گام دوم، با فتح قله‌های علم و فن‌آوری و توفیق در دستاورد‌های دفاعی که موجب تحیّر، سرخوردگی و مورد بغض و کینه‌ی ناتمام آمریکا و اذنابش است، در عین حال که مدافع صلح پایدار جهانی و روابط دوستانه با همه ملت‌های صلح‌دوست و آزاده‌ی جهان است، با شور و معرفت عاشورایی و با اقتدار بیشتر مبارزه با استکبار و ظلم را ادامه خواهد داد.

‌‌شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز ۱۳ آبان، با سردادن شعارهای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام می‌کنند.

سی و نه سال پیش در چنین روزی (سیزدهم آبان ۱۳۵۸هجری شمسی- چهارم نوامبر ۱۹۷۹) دانشجویان ایران در اعتراض به توطئه‌های متعدد آمریکا ضد انقلاب اسلامی ایران، لانه جاسوسی (سفارت) آمریکا را در تهران تسخیر کردند.

راهپیمایی ‌استکبارستیزی ۱۳ آبان در کرج آغاز شد‌

راهپیمایی روز ۱۳ آبان که به روز استکبارستیزی شهره است از دقایقی قبل در کرج آغاز شد.

این راهپیمایی همزمان با کرج در شهرستان‌های سراسر استان  البرز نیز برگزار می‌شود.حضور پرشور دانش‌آموزان و نسل چهارم انقلاب اسلامی از جمله ویژگی‌های بارزی است که در راهپیمایی امروز از همین دقایق ابتدایی به ویژه در مرکز استان البرز  به چشم می‌خورد.

فریاد استکبارستیزی اصفهانی‌ها در راهپیمایی ۱۳ آبان‌

‌به مناسبت ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی راهپیمایی ضد استکباری مردم مومن و ولایت‌مدار استان اصفهان همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

مراسم راهپیمایی این روز از دقایقی پیش با حضور پرشور دانش آموزان اصفهانی و اقشار مختلف مردم، خانواده معظم شهدا، طلاب و روحانیون، دانشجویان، کسبه و بازاریان و.. در میدان امام حسین (ع) آغاز شد.

راهپیمایان اصفهانی با تجمع در میدان امام حسین (ع) به سمت خیابان باغ گلدسته و چهارراه آمادگاه مسیر راهپیمایی را طی می‌کنند.

راهپیمایی روز ۱۳ آبان با شعار «اسکتبارستیزی و مقاومت اسلامی، سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا» در اصفهان همزمان با سراسر کشور آغاز شده است. راهپیمایان با در دست داشتن بنرها و پلاکاردهایی با نوشته‌هایی همچون «آمریکا را زیر پا می‌گذاریم»، «ملت ما بیدار است از فتنه‌گر بیزار است» و با شعارهای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» در این مراسم حضور به هم رسانده‌اند.

خروش دانش‌آموزان بام ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان

امروز در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان همه حضور داشتند اما حضور گسترده دانش‌آموزان در این راهپیمایی پیامی را به دنبال داشت که از مسئولان خواستند در برابر خواسته‌های نابه حق استکبار جهانی ایستادگی کنند.

عقربه‌های ساعت به ثانیه‌های قرار نزدیک می‌شود و من مانند همیشه قلم به دست خود را به مراسم راهپیمایی می‌رسانم تا بتوانم گوشه‌ای از این حضور عظیم را به نمایش بگذارم.امروز خیابان‌های شهر شلوغه‌تر از روزهای قبل است، با اینکه از ترافیک ماشین‌ها خبری نیست اما حضور مردم به قدری است که برای رد شدن از مسیر باید در صف انتظار بمانی.

همزمان با سراسر کشور راهپیمایی بزرگ و پرشور ۱۳ آبان در شهرهای مختلف استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد. دانش آموزان و مردم انقلابی سراسر استان همزمان با ۱۳ آبان فریاد استکبارستیزی و مرگ بر آمریکا را در سراسر استان به نمایش گذاشته و خشم و انزجار خود را از تحریم‌های آمریکای جنایتکار اعلام کردند.

مردم شهرکرد نیز از ساعات ابتدایی صبح امروز با حضور در میدان انقلاب، راهپیمایی ۱۳ آبان را آغاز کرده‌اند، دانش آموزان با حضور پرشکوه خود در این راهپیمایی از مسئولان خواستند در برابر خواسته‌های نابه حق استکبار جهانی ایستادگی کنند.

امروز بانگ مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل که رساتر و بلندتر از هر سال از جای جای کشور اسلامی ایران بر سر استکبار زده شده نوید خلق حماسه‌ای دیگر را از سوی ملت داشت.

مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در شهرکرد نیز با حضور و تجمع راهپیمایان در میدان حضرت انقلاب برگزار و تا میدان امامزادگان دوخاتون(س) ادامه داشت و در این مراسم علاوه‌بر اجرای سرود و موسیقی و برنامه‌های مختلف، سردار رمضان شریف به عنوان سخنران ویژه این مراسم حضور داشتند.

اینک در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ‌ملت و مسئولان نظام با «شعار مرگ بر آمریکا» ‌‌و تکیه بر توانمندی‌های ملی و بومی در روند پیشرفت و توسعه کشور گام بر‌‌داشته و با فصل‌الخطاب دانستن منویات و مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی در تمامی زمینه‌ها و عرصه‌های راهبردی کشور بر ‌ناامیدسازی دشمنان تاکید دارند.

چهلمین راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در خراسان شمالی آغاز شد‌

مراسم روز ملی استکبار ستیزی و راهپیمایی گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان با حضور پر شور مردم شهرهای مختلف خراسان شمالی از دقایقی پیش آغاز شد.

راهپیمایی روز ۱۳ آبان از دقایقی پیش در چهلمین سالگرد این روز بزرگ٬ با حضور جمع کثیری از اقشار مختلف مردم استان خراسان شمالی و به ویژه دانشجویان و دانش آموزان انقلابی استان در حال برگزاری است.آئین ویژه راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در مرکز استان خراسان شمالی از ساعت ۹ صبح از میدان شهید بجنورد با حضور جوانان حزب اللهی و مردم مرکز استان خراسان شمالی آغاز شد.

بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی با برگزاری تریبون آزاد با موضوع سازش و مقاومت و شناخت موقعیت جبهه استکبار در میدان شهید بجنورد و در ابتدای مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان حضور چشمگیری دارد.

خبرها حاکی از برگزاری راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان و گرامیداشت روز ملی استکبارستیزی در ۳۰ نقطه شهری و روستایی استان خراسان شمالی دارد بر این اساس مراسم ملی روز استکبارستیزی در همه شهرهای استان از ساعت ۹ صبح آغاز شده و با سخنرانی شخصیت های استانی و کشوری به پایان می رسد.

آغاز راهپیمایی بزرگ ۱۳ آبان ‌در ۶۰ نقطه جمعیتی سیستان و بلوچستان

مردم شیعه و سنی ۲۰ شهرستان استان سیستان و بلوچستان با حضور گسترده‌تر از سال‌های گذشته در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان ضمن ترسیم چهره زیبایی از وحدت، همدلی و اتحاد، به خیابان‌ها آمده‌اند تا انزجار و نفرت خود را از دولت مستکبر آمریکا و حامیان آن اعلام کنند.تظاهرات ضداستکباری یوم‌الله ۱۳ آبان امسال با فریاد رساتر و بلندتر “مرگ بر آمریکا” در سیستان و بلوچستان از میدان “آزادی” شهر زاهدان آغاز شده و دانش‌آموزان و دانشجویان در کنار سایر اقشار مردم استان همگام و همصدا با ملت ایران اسلامی با فریاد “الله اکبر”، در حال خلق حماسه‌ای دیگر از استکبارستیزی و آرمان‌خواهی هستند.

راهپیمایان با فریادهای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی و یاوه گویی های رئیس جمهور جدید آمریکا ابراز داشتند. مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان بار دیگر آمده‌‌اند‌ تا با وحدت و یکدلی خود نشان بدهند که وحدت در پایتخت وحدت ایران اسلامی امری نهادینه است.

راهپیمایی ۱۳ آبان در سراسر استان کرمان آغاز شد‌

راهپیمایی ۱۳ آبان روز ملی استکبارستیزی لحظاتی پیش با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و حضور پر شور مردم انقلابی، جونان، دانش‌آموزان و دانشجویان، اقشار مختلف مردم و مسئولان در کرمان همزمان با سراسر کشور آغاز شد.راهپیمایی ۱۳ آبان در شهر کرمان از چهارراه توحید کرمان آغاز شده و راهپیمایان یک صدا با صدای الله اکبر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل انزجار خود را از مستکبرین جهان اعلام کرده و بار دیگر با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق می‌کنند.

در این راهپیمایی حضور پرشور اقشار مختلف مردم بالاخص دانش‌آموزان و معلمان، مسئولان، روحانیون و طلاب و کارکنان ادارات مختلف کرمان به چشم می‌خورد و مردم ولایتمدار کرمان راهپمیایی ۱۳ آبان‌‌ امروز کرمان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را به فرصتی برای نمایش «نه» ‌‌به آمریکا و شبکه پلید سلطه و استکبار تبدیل کرده و بار دیگر با آرمان‌های بلند امام(ره) و رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.

راهپیمایی ‌استکبارستیزی ۱۳ آبان در مشهدمقدس آغاز شد‌

راهپیمایی روز ۱۳ آبان که به روز استکبارستیزی شهره است از دقایقی قبل در مشهدمقدس آغاز شد. این راهپیمایی همزمان با مشهدمقدس در شهرهای سراسر استان خراسان رضوی نیز برگزار خواهد شد.

حضور پرشور دانش آموزان و نسل چهارم انقلاب اسلامی از جمله ویژگی‌های بارزی است که در راهپیمایی امروز از همین دقایق ابتدایی به ویژه در مشهدمقدس به چشم می‌خورد.

سخنران مراسم پایانی روز ۱۳ آبان در مشهدمقدس، سردار سرلشکر یحیی رحیم صفوی؛ دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قواست.

مراسم پایانی روز ۱۳ آبان در مشهدمقدس با تجمع حاضران در راهپیمایی در حرم منور رضوی و قرائت قطعنامه مربوط به این روز برگزار خواهد شد.