آغاز شمارش آرای نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال/ حضور ۲ ناظر از AFC و نظارت زنده فیفا
آغاز شمارش آرای نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال/ حضور ۲ ناظر از AFC و نظارت زنده فیفا
اعضای مجمع فدراسیون فوتبال آرای خود را برای انتخاب هیات رئیسه جدید این فدراسیون به صندوق ریختند.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد  انتخابات فدراسیون فوتبال از ساعت ۱۰ امروز (یکشنبه) در سالن همایش‌های اجلاس سران برگزار می‌شود و رییس و هیات رییسه آینده این فدراسیون با رای اعضای مجمع مشخص خواهند شد.”آغاز شمارش آرای نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال

نامزدها و اعضای هیات رییسه از حدود ساعت ۹ امروز وارد محل انتخابات شدند تا با دریافت کارت ورود و لوازم بهداشتی و همینطور صرف صبحانه راهی سالن اصلی برگزاری انتخابات شوند.
تاکنون علی کریمی و کیومرث هاشمی دو نامزد کرسی ریاست وارد این مجموعه شده‌اند.
روسای هیات‌های فوتبال که از دیشب در هتل المپیک تهران حضور دارند، با اتوبوس تیم‌های ملی وارد مجموعه همایش‌های جمهوری اسلامی ایران شده‌اند.
مهدی علی نژاد، معاون وزیر ورزش از ابتدای بازگشایی سالن، در محل استقرار خود حضور دارد.
فاطمه علیپور و سعید دقیقی، نواب رییس پیشنهادی علی کریمی نیز بعد از حضور در سالن به سمت وی رفتند و به گفت‌وگو با او پرداختند.
همچنان خبری از حضور مهدی مهدوی کیا در محل برگزاری انتخابات نیست.
“آغاز شمارش آرای نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال
مصطفی آجرلو و شهاب الدین عزیزی خادم هم وارد سالن برگزاری انتخابات شدند.
احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی فوتبال پس از ورود به سالن به سمت علی کریمی رفت و با او خوش و بش کرد و توجهی به سایر نامزدهای انتخابات نداشت.
وحید هاشمیان، مربی تیم ملی نیز با حضور در سالن در محل مربوط به خود مستقر شد و با هیچ‌کس خوش و بش نکرد.
دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال نیز به عنوان مهمان در سالن حضور دارد.
۱۰:۱۵؛ مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.
مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش، مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال و علی کفاشیان نایب رئیس فدراسیون فوتبال فعلا به محل برگزاری انتخابات نیامده‌اند.
مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در آغاز مجمع اعلام کرد که آقایان “سنجر” و “مصطفی” از سوی AFC‌ به عنوان ناظر در محل انتخابات حضور دارند و مقامات مربوط در فیفا هم به صورت زنده اتفاقات مجمع را رصد می‌کنند.
از نکات جالب این مجمع، حضور یک هنرمند نقاش در طبقه دوم این سالن است که در حال نقاشی چهره چهار نامزد ریاست فدراسیون فوتبال است. او همزمان نقاشی هر چهار نفر را پیش می‌برد.
“آغاز شمارش آرای نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال
۱۰:۳۰؛ سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال سخنرانی خود را آغاز کرد.
او در بخشی از صحبت‌هایش مدعی شد که فدراسیون فوتبال حدود ۱۵۰ میلیارد تومان پول دارد که در اختیار فیفاست و رئیس بعدی فدراسیون می‌تواند روی آن پول حساب کند.
فرهاد حمیداوی، مالک و مدیرعامل شهرخودرو بعد از مدت‌ها غیبت در محافل فوتبال، در مجمع انتخاباتی امروز فدراسیون فوتبال حضور دارد. همچین جعفر سمیعی از باشگاه پرسپولیس و اسماعیل خلیل‌زاده از باشگاه استقلال در این مجمع حضور یافته‌اند.
۱۰:۳۷؛ با اعلام نبی، به دلیل حضور اعضای مجمع به تعداد کافی، از این لحظه مجمع رسمی است.
۱۰:۵۳؛ علی فلاحتی، رئیس کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال درباره روند برگزار انتخابات و احراز صلاحیت‌ها توضیح داد.
عزیزی خادم، نامزد ریاست فدراسیون فوتبال در حالی وارد سالن انتخابات شد که سراجی، مدیرعامل سایپا نیز او را همراهی می‌کرد. عزیزی خادم پیش‌تر رییس هیات مدیره باشگاه سایپا بود.
باشگاه سایپا دو رای در این انتخابات دارد؛ مدیرعامل تیم فوتبال و مدیرعامل تیم فوتسال. همچنین سرمربی و کاپیتان تیم ملی فوتسال می‌توانند در انتخابات رای دهند که این دو در تیم فوتسال سایپا هم عضویت دارند.
جعفر سمیعی (مدیرعامل پرسپولیس)، اسماعیل خلیل زاده (رییس هیات مدیره استقلال) و فرهاد حمیداوی (مالک شهرخودرو) در حال گفت‌وگو با هم هستند. این اتفاق در حالی است که باشگاه شهرخودرو اخیرا اقدام به پیگیری شکایت خود از پرسپولیس برای دریافت مبلغ رضایت نامه یحیی گل‌محمدی کرده بود و استقلال هم قصد دارد امین قاسمی‌نژاد را از شهرخودرو به خدمت بگیرد.
با اعلام نبی، نام اعضای مجمع – طبق حروف الفبا – در پنج مرحله اعلام می‌شود تا در محل مشخص شده حاضر شوند و برگه رای خود را پر کنند و به صندوق بیندازند. به این ترتیب روند رای‌گیری برای انتخاب رییس، نواب رییس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال آغاز می شود.
۱۱:۲۰؛ روند رای‌گیری انتخابات فدراسیون فوتبال آغاز شد.
“آغاز شمارش آرای نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال
پیش از آغاز رای گیری، به نامزدها گوشزد شد که تلفن همراه خود را پای صندوق‌های رای نیاورند چرا که در غیر این صورت گزارش این عمل به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال اعلام خواهد شد. همچنین مهدی محمدنبی به نامزدها هشدار داد که مراقب باشند عکاس‌ها از فاصله حدودا ۲۰ متری تصویر آرای آن‌ها را نیندازند و با دست روی برگه خود را بپوشانند تا رای آن‌ها به نامزد موردنظرشان لو نرود.
رئیس کمیته بدوی یک به یک اعضای مجمع را به پای صندوق‌های رای فرا می‌خواند و افراد آرای خود در بخش ریاست فدراسیون فوتبال را به داخل صندوق‌های رای می‌اندازند. فعلا روند انتخابات به صورت منظم پیش می‌رود.
پخش زنده مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال پس از گذشت چند دقیقه آغاز رای گیری قطع شد و حدود ۱۰ دقیقه بعد دوباره وصل شد.
طبق مقررات انتخابات، در دور نخست، نامزدهای ریاست که کمترین رای را بیاورند از گردونه رقابت حذف و دو نفری که بیشترین رای را دارند، راهی مرحله دوم می‌شوند و در آن مرحله هر نامزدی که بیشترین رای را بیاورد، رئیس فدراسیون فوتبال خواهد شد.
۱۱:۴۷؛ با اتمام رای گیری، ناظران صندوق رای را گشودند تا با شمارش آرا، تکلیف نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال مشخص شود.
  • منبع خبر : ایسنا