چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ Wednesday, 16 October , 2019
  • شیوه ارزیابی از مدارس تغییر کرد ۲۲ مهر ۱۳۹۸

    شیوه ارزیابی از مدارس تغییر کرد

    مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش از تدوین برنامه‌های مدارس در قالب ۴ میز مستقر در مناطق با حضور مدیران و شرکای آموزش‌وپرورش خبر داد و گفت: مدارس براساس این برنامه‌ها ارزیابی خواهند شد.

انتقاد آیت‌الله نوری‌همدانی ا‌ز بی‌حجابی ۱۵ مهر ۱۳۹۸

انتقاد آیت‌الله نوری‌همدانی ا‌ز بی‌حجابی

مرجع تقلید شیعیان ‌با انتقاد ا‌ز هنجارشکنی‌های بی‌حجابی در جامعه گفت: صداوسیما و مراکز اداری باید با هماهنگی با یکدیگر به ترویج عفاف و حجاب در جامعه بپردازند.

واگذاری اداره مدارس دولتی ۰۸ مهر ۱۳۹۸

واگذاری اداره مدارس دولتی

خرید خدمت آموزشی که این روزها مدافعانی جدی در بدنه دولت دارد، راه‌حلی برای رهایی آموزش و‌پرورش از بحران همیشگی کمبود بودجه تلقی می‌شود با این وجود باید گفت که هم‌اکنون ۳۳ درصد هزینه‌های آموزش و‌پرورش توسط خانواده‌ها پرداخت می‌شود.

دانشگاهها با تعامل مشکل المپیادیها را حل کنند ۰۶ مهر ۱۳۹۸

دانشگاهها با تعامل مشکل المپیادیها را حل کنند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در واکنش به عدم پذیرش برخی المپیادی ها در رشته های پرطرفدار از سوی دانشگاه ها گفت: به دانشگاه ها اعلام کردیم که با تعامل شرایط پذیرش این افراد را فراهم کنند.

وزیر آموزش‌و‌پرورش: آخرین قسط پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته پرداخت شد ۰۵ مهر ۱۳۹۸

وزیر آموزش‌و‌پرورش: آخرین قسط پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته پرداخت شد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سند تحول بینادین برای اجرا آماده شده و اولویت ما اجرای شایسته و مناسب این سند است، از پرداخت آخرین قسط پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته خبر داد.

تصویب رتبه‌بندی معلمان تا پایان مهر در کمیسیون اجتماعی دولت ۰۲ مهر ۱۳۹۸

تصویب رتبه‌بندی معلمان تا پایان مهر در کمیسیون اجتماعی دولت

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه آیین‌نامه رتبه‌بندی در کمیسیون اجتماعی دولت است و تا دو یا سه هفته آینده به صحن دولت خواهد رسید، گفت: مدارس دولتی هنوز سرانه دریافت نکرده‌اند و خانواده‌ها در صورت امکان می‌توانند به خانه دوم فرزند خود کمک کنند.

سال تحصیلی ۱۴.۶ میلیون دانش‌آموز آغاز شد ۰۱ مهر ۱۳۹۸

سال تحصیلی ۱۴.۶ میلیون دانش‌آموز آغاز شد

دقایقی پیش رئیس‌جمهور زنگ آغاز سال تحصیلی را در مدرسه دخترانه شاهد حضرت خدیجه (س) منطقه ۱۸ تهران نواخت و به این ترتیب سال تحصیلی ۹۹-۹۸ همزمان در ۵۷۰ هزار کلاس درس و ۱۱۰ هزار مدرسه سراسر کشور به صدا درآمد و ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش آموز روانه کلاس‌های درس شدند.

با کمبود ۱۰۰ هزار معلم مواجه هستیم ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

با کمبود ۱۰۰ هزار معلم مواجه هستیم

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کمبود 100 هزار معلم خاطرنشان کرد: با پیش‌بینی‌های انجام شده امیدواریم در ابتدای مهر کلاسی بدون دبیر نباشد.

ساعات تدریس در مقطع ابتدایی تغییر نمی‌کند ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

ساعات تدریس در مقطع ابتدایی تغییر نمی‌کند

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان این مطلب که در حال حاضر برنامه‌ای برای تغییر ساعات تدریس در مدارس ابتدایی نداریم، از اجرای طرح جامع خشونت زدایی از مدارس در سال تحصیلی پیش رو خبر داد.

درآمد میلیاردی آموزش و پرورش از سود فروش روپوش مدارس ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

درآمد میلیاردی آموزش و پرورش از سود فروش روپوش مدارس

رمعاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش آموزی توضیحاتی درباره فرآیند ساماندهی روپوش فرم دانش آموزی ارائه و تاکید کرد که این سازمان تا کنون ریالی از استان‌ها بابت درصد فروش لباس فرم دانش آموزی اخذ نکرده است.

نتایج کنکور ۹۸ اعلام شد ۲۳ شهریور ۱۳۹۸
۱۹۱ هزار نفر قبول شدند:

نتایج کنکور ۹۸ اعلام شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام نتایج کنکور سراسری سال ۹۸ گفت: نتایج پذیرش در رشته های با آزمون اعلام شده است اما فرآیند قبولی در دانشگاه های کشور هنوز تمام نشده است.