آیت‌الله موحدی‌کرمانی: آمریکا در تحریم‌ ایران به اهداف خود نمی‌رسد
آیت‌الله موحدی‌کرمانی: آمریکا در تحریم‌ ایران به اهداف خود نمی‌رسد

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: آمریکا به اهداف سیاسی‌ خود در اِعمال تحریم‌های ایران دست نمی‌یابد. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی، خطیب نماز جمعه این هفته تهران، در سخنانی، گفت: در فضای مجازی تصاویر منزجرکننده‌ای منتشر می‌شود و برخی این تصاویر را با هدف بر هم زدن آرامش خانواده‌ها […]

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: آمریکا به اهداف سیاسی‌ خود در اِعمال تحریم‌های ایران دست نمی‌یابد.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی، خطیب نماز جمعه این هفته تهران، در سخنانی، گفت: در فضای مجازی تصاویر منزجرکننده‌ای منتشر می‌شود و برخی این تصاویر را با هدف بر هم زدن آرامش خانواده‌ها منتشر می‌کنند که مسئولین باید نسبت به آن هوشیار باشند.

وی با اشاره به دزدی بیت‌المال از سوی برخی اظهار داشت: بعضی‌ خیال می‌کنند که فرصتی هست که می‌توانند پولی را غارت کنند. ای بدبخت، قیامتی در پیش است، به حساب تو رسیدگی خواهد شد؛ ای کسی که فعلا داری پول‌ها را از طریق حرام جمع می‌کنی، به جان بیت‌المال افتاده‌ای و دزدی و فرار می‌کنی، از دست خدا نمی‌توانی فرار کنی، طبق فرمایش قرآن، به آتشی می‌سوزی که خداوند آن را برای سوزاندن انسان‌های طاغی و یاغی فراهم کرده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: برخی فکر می‌‌کنند که بیت‌المال صاحب ندارد و با خود می‌گویند که ببریم و بدزدیم، به آنها می‌گویم که دزدی از جیب افراد آسان‌تر از دزدی از بیت‌المال است. در روایات داریم که در زمان ظهور حضرت مهدی(عج)، انسان‌هایی که زکات نمی‌دهند، اعدام می‌شوند، دزدی از بیت‌المال قصاصش اعدام است، زیرا پولی را می‌دزد که حیات و ادامه جامعه اسلامی در گروی آن است.

وی با اشاره به مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، گفت: حدود ۱۷ میلیون نفر در اربعین شرکت کردند که حدود ۲ میلیون نفر از ایران بودند. این اربعین پیام‌های مهمی دارد، تسلیت باید گفت، اما بنده در کنار تسلیت، تبریک هم می‌گویم.

وی افزود: اربعین تبریک دارد، اربعین روزِ پیروزی امام حسین(ع) است. روزی است که ایشان یک تنه با عده اندکی از یارانش بر یک دنیای کفر، شرک و نفاق و ظلم پیروز شد، این کاروان با عزت و کرامت به کربلا آمدند، شعارهایی که امام حسین(ع) در روز عاشورا سر می‌داد، امروز در اربعین تجلی پیدا کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: جنایات یزید به‌طور آشکار و علنی در مجامع عمومی مطرح می‌شد، بعضی از مأمورین یزید همراه کاروان اسرا بودند، اما جرات سخن گفتن نداشتند؛ این یعنی پیروزی، یعنی شکست دشمن و ظلم، ظالم نمی‌تواند بماند و دوام بیاورد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی اضافه کرد: واقعا تبریک دارد، مرحبا به ملت آزاده ایران و سراسر جهان که در اربعین با این عظمت با پای پیاده به سمت قبر امام‌حسین(ع) شتافتند. اینها آمدند که جشن پیروزی امام‌حسین(ع) را بگیرند؛ امام حسین(ع) نظام طاغوتی و اموی را ساقط کرد و در اربعین به‌طور دائم مقاومت در برابر ظلم را به صورت زیارت، پایه‌ریزی کرد. این زیارت اربعین خیلی ارزنده است، در این زیارت‌ها اهداف مقدسه ائمه معصومین (س) و مقام امام بیان می‌شود.

**قدردانی از شیعیان برای حضور در راهپیمایی اربعین

وی با بیان اینکه در زیارت اربعین آنان که نماینده امام هستند به دنیا معرفی می‌شوند، اظهار داشت: امام زمان(عج) غایب است، اما نائبش وجود دارد، نائب همان کاری را می‌کند که امام باید بکند، حکومت را به شکلی اداره می‌کند که اگر حضرت مهدی(عج) ظهور داشت، او هم به همین شکل انجام می‌داد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر اینکه جمعیت عظیم در اربعین به راه می‌افتد و حرفش این است و می‌گوید که هیچ مستبدی قادر نخواهد بود، مبارزه برای تحقق عدالت را پایان دهد و این مبارزه تا ریشه‌کن کردن کُفر، شِرک، نفاق و ظلم ادامه خواهد داشت،گفت: سرنوشت ستمگران، آمریکا، رژیم صهیونیستی و وهابیت و بالاخره سرنوشت هر ستمگر به‌طور قطع سقوط، نابودی، رسوایی و سرنگونی است، این جانیان فکر می‌کنند، می‌توانند به این مقاومت پایان دهند، اما مطمئنا این آرزو را به گور خواهند برد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی‌ خطاب به ترامپ، رئیس‌جمهور، گفت: به ترامپ می‌گویم که دوران زورگویی و قلدری رو به افول است. کشورهای اروپایی هم‌پیمان خودت هم دیگر خسته شدند، کشور آمریکا می‌خواهد که کشورهایی را که پایبند قانون هستند را مجازات کند، این روش تبعات بدی بر نظم جهانی خواهد داشت.

**آمریکا روز به روز منفورتر و منزوی‌تر می‌شود

وی آمریکا را روز به روز منفورتر و منزوی‌تر دانست و گفت: در اجلاس سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان، همه آنها از مواضع ایران در خصوص تحریم‌های ظالمانه بر این مواضع پافشاری و حمایت کردند. تأکید داشتند که به همکاری خود با ایران ادامه خواهند داد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر اینکه امروز هیچ کشوری از اقدامات آمریکا، به جز چند رژیم منطقه‌ای، حمایت نمی‌کند، اظهار داشت: امکان اینکه آمریکا بتواند به اهداف اقتصادی‌اش برسد، بسیار ضعیف است، اما به اهداف سیاسی‌اش از این تحریم‌ها قطعا نخواهد رسید. این اولین بار است که اروپایی‌ها علاوه بر انتشار بیانیه علیه سیاست‌های آمریکا، مکانیزمی هم برای اجتناب از تحریم‌ها و جبران تبعات آنها ایجاد می‌کنند.

**قتل خاشقجی رژیم سفاک سعودی را به کلی منفور کرد

آیت‌الله موحدی‌کرمانی اضافه کرد: خدا را شاکریم که هر چه بر عمر نظام کثیف عربستان سعودی می‌گذرد، این حکومت و وهابیت رسواتر می‌شود، قتل خاشقجی آن هم با این وضع فجیع، این رژیم سفاک را به کلی منفور کرده است و آمریکای حامی این رژیم هم سردرگم شده که چه غلطی بکند،؟ آیا باز هم از این گاو شیرده میلیاردها دلار بگیرد و حمایت کند، که در این صورت بر منفوریتش در جهان افزوده می‌شود و زندگی بر او تنگ خواهد شد و یا اینکه برای یک بار هم که شده این رژیم کودک‌کش را محکوم کند، در لیست سیاه قرار دهد، دست از حمایت این کشور بردارد و این قدر سلاح در اختیارش قرار ندهد؟

وی به جنایات رژیم آل‌سعود در یمن اشاره کرد و گفت: تا کی باید بشنویم که ۱۴ میلیون یمنی از گرسنگی در خطر مرگ قرار دارند و دنیا هم تماشاچی باشد و آمریکا هم جنایت و از جانی حمایت کند؟ رژیمی که به دروغ خود را خادم حرمین معرفی می‌‌کند و در رأس خائنین به حرمین است، این طور بی‌پروا به کشتار بی‌گناهان، زنان و کودکان ادامه می‌دهد.

**ضرورت مذاکره بین شیعیان و دولت نیجریه

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: در نیجریه اتفاق تلخی افتاد، به عزاداران اربعین حسینی حمله شد و تعدادی از آنها شهید و مجروح شدند، گویا ارتش وارد عمل شده، البته این، کار ارتش نیست، مربوط به پلیس است، دلیلی ندارد که مراسم مذهبی مسالمت‌آمیز شیعه مورد حمله قرار گیرد. به نظر می‌رسد لازم است شیعیان این کشور با حکومت مذاکره کنند؛ قطعا با مذاکره تفاهم به دست خواهد آمد و این اتفاقات رخ نخواهد داد. همچنین علما و مراجع با ارشاد خودشان می‌توانند مانع بروز اینگونه فجایع شوند.

** پاکستان برای آزادی مرزبانان ایرانی اقدام عاجل کند

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به گروگانگیری تعدادی از مرزبانان ایرانی در مرز دو کشور با پاکستان، گفت: به دولت پاکستان رسما اخطار می‌دهم که هر چه زودتر درمورد آزادی ۱۲ تن یا بیشتر از مرزبانان کشورمان که اخیرا توسط گروهک‌های تروریستی در مرز دو کشور ربوده شده‌اند، اقدام عاجل نماید.

وی همچنین به انتخابات پارلمانی عراق نیز اشاره و تصریح کرد: مقاومت و نیروهای اسلامی عراق در سایه مرجعیت و یاران مرجع به توفیقی بزرگ دست یافت و بینی آمریکا را به خاک مالید. با تمام تلاشی که با پول‌های عربستان سعودی و قدرت خیالی و وهمی کرد، نتوانست، هیچ غلطی بکند و شکر خدا، نیروهای خدوم و صالح در پُست‌‌های حساس نمایندگی مجلس، ریاست مجلس، ریاست‌جمهوری و نخست‌وزیری عراق قرار گرفت. این توفیق را به کشور عراق تبریک می‌گویم. بدانند و البته می‌دانند که این، به برکت مرجعیت و یاران مخلص مرجع است.

**هشدار درباره مراقبت از فضای مجازی

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان خاطرنشان کرد: در این روزها در رسانه‌‌ها و فضای مجازی نسبت‌هایی به مسئولین داده می‌شود و اذهان عمومی را خدشه‌‌دار می‌کند و رابطه دولت و مردم را سست می‌کند، بالاخره باید تکلیف این امر روشن شود، مردم سؤال می‌کنند که آیا این نسبت‌‌ها صحیح است؟ آیا واقعا افرادی در سطوح بالا این طور در رفاه و وابسته به دنیا هستند؟ بنده نمی‌گویم که هر چه در فضای مجازی منتشر می‌شود، نظام پاسخ آن را بدهد، خیر، بسیاری حرف‌های بی‌اساس و بی‌پایه مطرح می‌شود که ارزش جواب دادن ندارد، اما گاهی از مقامی شناخته‌شده در جایگاهی از نظام چنین نسبت‌ها به افرادی داده می‌شود، این باید روشن شود، یا دروغ است که تکلیف دروغ‌گو باید روشن شود و اگر دروغ نیست و راست است، بالاخره تکلیف مردم چیست؟، اگر دروغ است، خداوند دروغ‌‌گو را لعنت کند و اگر راست است، نظام از شر این افراد آزاد شود؛ بدیهی است که تبری می‌جویند و اگر طبق قانون باید برخوردی انجام شود، برخورد صورت گیرد.