آیت‌الله مکارم‌شیرازی: اتحاد اهل تشیع و تسنن توطئه‌های دشمنان اسلام را خنثی می‌کند
آیت‌الله مکارم‌شیرازی: اتحاد اهل تشیع و تسنن توطئه‌های دشمنان اسلام را خنثی می‌کند

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر تقویت پایه‌های وحدت بین شیعه و اهل سنت و انتقاد از ترسیم صحنه‌های غیرواقعی توسط رسانه‌های معاند گفت: مادامی‌که اتحاد بین دو طرف استوار باشد هیچ‌کدام از نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان راه به‌جایی نمی‌تواند ببرد. به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در دیدار جمعی از متفکران […]

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر تقویت پایه‌های وحدت بین شیعه و اهل سنت و انتقاد از ترسیم صحنه‌های غیرواقعی توسط رسانه‌های معاند گفت: مادامی‌که اتحاد بین دو طرف استوار باشد هیچ‌کدام از نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان راه به‌جایی نمی‌تواند ببرد.

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در دیدار جمعی از متفکران جهان اسلام و علمای استان کردستان که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد، با اشاره به خاطرات تبعید به کردستان در دوران قبل از انقلاب اظهار داشت: در دوران قبل از انقلاب بنده به مهاباد تبعیدشده با دوستان بسیار فرهیخته‌ای از برادران اهل‌سنت آشنا شدیم که مردانی بسیار بامحبت و خون‌گرم هستند.

وی با اشاره به برکات نام‌گذاری هفته وحدت در کشور افزود: برادران اهل سنت کردستان و مهاباد انسان‌های خون گرم و مهمان‌پذیری هستند، نام‌گذاری هفته وحدت یکی از اتفاقات مبارک بوده که سبب نزدیک‌تر شدن قلوب بین اهل سنت و تشیع می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان وحدت را لازمه بین تمام مسلمین جهان دانست و گفت: صرفاً انسان‌های کوردل حاضر نیستند که جشن‌های هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامی اکرم(ص)را تحمل کنند، باید به این رویکرد مهم و الهی برای اتحاد تمام مسلمانان هر چه بیشتر توجه شود.

‌آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: حقیقت این بوده که مشترکات بین اهل تسنن و تشیع بسیار بیشتر از برخی نکات اختلافی است، اهمیت مسئله وحدت و فقدان این مسئله مهم در مسئله حج مشخص می‌شود که وجود وحدت کامله می‌تواند سبب شکوه و عظمت بی‌نظیر جهان اسلام باشد.

‌مرجع تقلید شیعیان با اشاره به برکات تشکیل شورای روحانیت مشترک بین علمای تشیع و اهل‌سنت در استان کردستان خاطرنشان کرد: تشکیل شورای روحانیت شیعه و اهل سنت در کردستان اقدام بسیار مهمی بوده که انجام‌شده است، این شورا می‌تواند در جلوگیری از اختلافاتی که دشمنان در پی آن هستند بسیار مؤثر و کارآمد باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه گفت: حقیقت این بوده که ایرانی که در رسانه‌های غربی و معاند به تصویر کشیده می‌شود با آن چیزی که در واقعیت وجود دارد کاملاً متفاوت است، مادامی‌که اتحاد بین دو طرف استوار باشد هیچ‌کدام از نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان راه به‌جایی نمی‌تواند ببرد اما اگر اختلاف و رخنه‌ای ایجاد شود احتمال هرگونه چالشی وجود دارد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی ادامه داد: دشمن در فضای مجازی عقاید و اخلاق جوانان را هدف گرفته، باید مراقب جوانان خود بوده و اجازه داده نشود نقشه‌های دشمنان درباره آن‌ها به نتیجه برسد‌.