آیین تکریم و معارفه رییس قوه قضائیه برگزار شد
آیین تکریم و معارفه رییس قوه قضائیه برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید قوه قضاییه با حضور مسئولان لشکری، کشوری و قضایی صبح امروز (چهاردهم تیرماه) برگزار شد.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد در این مراسم که به دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با حضور تعدادی از مسئولان عالی کشور برگزار شده است، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، سیدابراهیم رئیسی، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، محمدباقر قالیباف، اسحاق جهانگیری و تعدادی از مقامات کشوری، لشکری و قضایی حضور داشتند. “آیین تکریم و معارفه رییس قوه قضائیه برگزار شد”

در این مراسم حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور گفت: از  مقام معظم رهبری تشکر می کنیم که برای دومین بار مدیریت و ریاست قوه قضائیه را از درون  این مجموعه منصوب کردند.

وی افزود: این حقیر دو بار افتخار ماموریت از ناحیه رهبری را در سالهای ۷۶ و ۷۷ و ۸۶ و ۸۷ از مجموعه قوه قضاییه داشتم و  یکی از انتظارات مجموعه قضائی که  داشتند  این بوده که ریاست این قوه از درون قوه قضاییه  انتخاب شود و خوشبختانه این انتظار به حق در دو سال و نیم قبل محقق شد و مدیریت عالی قوه قضاییه از درون قوه قضاییه انتخاب شد.

در این مراسم حجت الاسلام گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری متن حکم مقام معظم رهبری را خطاب به حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای قرائت کرد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در این مراسم گفت: مسئولیت‌های جدید جناب آقایان رئیسی و اژه‌ای را به فال نیک می‌گیرم.

وی ادامه داد: ۲۸ خرداد قطعا از ایام الله است؛ انتخابات پرشوری که قاطبه مردم با همه سختی هایی که همه به آن معترض هستند به ندای ملکوتی مقام معظم رهبری پاسخ دادند. دشمنان و بعضی‌ها در داخل حرف‌هایی زدند، اما هیچکدام در مردم تاثیر نکرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی تصریح کرد: شخصیت جناب آیت الله رئیسی برای ما روشن است. برای شما (آیت الله رئیسی) همین افتخار بس که مقام معظم رهبری در حکمی که برای آقای اژه‌ای دادند کلمه افتخارآمیز در مورد شما به کار بردند. آنچنان تحولی در دستگاه قضا بوجود آوردند که مردم امیدوار شدند.”آیین تکریم و معارفه رییس قوه قضائیه برگزار شد”

وی بیان داشت: در مورد آقای اژه‌ای حرف زدن زیره به کرمان بردن است. ایشان از ۱۶ سالگی طلبگی را شروع کردند و در ادامه توسط شهید بزرگوار آیت الله قدوسی به کار قضایی جذب شدند. ایشان مسئولیت‌های مختلف داشته‌اند که اگر بخواهم بشمارم تعداد آن زیاد است. از دادستانی کل کشور تا وزارت اطلاعات که در همه جایگاه‌ها ایشان موفق بودند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تاکید کرد: ایشان دو ویژگی دارد: اولا قاطعیت و ویژگی دوم ایشان هم ساده زیستی ایشان است. من افتخار همسایگی ایشان را دارم و زندگی ایشان یک زندگی طلبگی ساده است.

  • منبع خبر : ایران جیب