مرحبا بر قالیباف ،مظهر عدل و انصاف
مرحبا بر قالیباف ،مظهر عدل و انصاف

  بیانیه مهم دکتر محمد باقر قالیباف درباره ائتلاف وی با جریان موسوم به کار و کرامت در انتخابات حاوی مطالب مهمی بود که نمیتوان این بیانیه را خواند و به فرازهایی از آن اشاره ننمود. در طول سه جمعه مناظره، دکتر قالیباف به مطالب بسیار با اهمیتی در خصوص رفتار دولت روحانی با اسلام […]

 

بیانیه مهم دکتر محمد باقر قالیباف درباره ائتلاف وی با جریان موسوم به کار و کرامت در انتخابات حاوی مطالب مهمی بود که نمیتوان این بیانیه را خواند و به فرازهایی از آن اشاره ننمود.

در طول سه جمعه مناظره، دکتر قالیباف به مطالب بسیار با اهمیتی در خصوص رفتار دولت روحانی با اسلام و انقلاب و مردم اشاره نمود که همه و همه گذشته از نشان دادن نقاط سیاه عملکرد دولت یازدهم بوده و بی تردید تاریخ ساز و خاطره انگیز خواهند بود.
تفکیک جمعیت ۴ درصدی از ٩۶درصدی ابتکار بسیار مهمی بود که افشاگر حمایت این دولت از مهمانی های خاص الخاص متهم به فراموشخانه را به ذهن متبادر مینمود که در آن مهمانی ها عده ای از قبل شناسایی میشدند و سپس به مهمانی دعوت و در آن مهمانی مواجه با اشخاص سرشناسی شده و قول حمایت در جریان حاکمیت و تسهیل مشکلات دریافت مینمودند.
قالیباف بدون اینکه نامی از این جریان ببرد ابعاد این جریان را در انحصاری کردن امکانات و توان کشور برای هم پالکی های خود افشاء نمود و در بیانیه ائتلاف خود نیز از آنها با عناوینی و خصائصی واضحتر اشاره برده است. ایشان در بیانیه خود به سخت بودن این مبارزه اشاره کرده و مرقوم نموده است که :
? روزی که علی رغم مصالح شخصی، تصمیم گرفتم وارد صحنه انتخابات شوم، می دانستم با چه شرایط سخت و خطرناکی روبرو خواهم شد؛ چرا که روشن بود برای تغییر اساسی وضع موجود، راهی نیست جز مبارزه با ۴ درصدی هایی که در سالهایی طولانی، توانسته اند بر شریان های اقتصادی و سیاسی کشور مسلط شوند و نه تنها اقدامی برای حل مهمترین معضلات روز اقتصادی و اجتماعی نکنند، بلکه روز به روز با ترجیح منافع خود و بی قانونی های گسترده، بر این بحران ها، به ویژه بر بحران رکود و بیکاری دامن بزنند. ایشان با اشاره به سابقه موضوع یاد آوری نموده که 😕 همانطور که شهید بهشتی پیش بینی کرده بود، مبارزه با فرصت طلبانِ انقلابی نما بسیار پرهزینه شده است، چون این جریان موریانه وار در حال خوردن ریشه های انقلاب است و گروهی که نه تنها با انقلابی های اصیل تضاد مبانی فکری دارند، بلکه جریانی هستند که منافع مادی آنها به خطر افتاده است.

قالیباف تغییر شرایط موجود را اصل میداند و مینویسد: با توکل بر خداوند باری تعالی و با همه کمبودها و کم بضاعتی هایی که در خود می دیدم، تصمیم گرفتم با هدف تغییر وضع موجود، پای در میدان انتخابات بگذارم؛ میدانی که با تخریب ها، توهین ها و اتهام زنی های گسترده ای علیه خودم، خانواده ام و هوادارانم همراه بود و البته همه این ها مرا در پیمودن مسیری که انتخاب کرده بودم، مصمم و راسخ تر ساخت. در شرایط کنونی، آرمان اصلی کشور و مردم، تغییر وضع موجود است و برای رسیدن به این آرمان، چاره ای نبود جز اینکه با وجودِ داشتنِ برنامه ای دقیق و جامع برای حل مشکلات کشور، مبارزه ای واقعی و نه شعاری با اشرافی گری و فرصت طلبی هم آغاز می شد؛ تلاش کردم، در کنار ارائه برنامه های دقیق، که توانایی اجرایی شدن آن ها نیز وجود داشت، با شیوه ای صریح و اخلاقی، مبارزه با ۴ درصدی ها را آغاز کنم و در راه این مبارزه، نه از تخریب ها و تهدیدها ترسیدم و نه هیچ گاه پا را از اصول فراتر گذاشتم و در کنار شفاف سازیِ زندگیِ اقتصادیِ شخصی ام، حرفی بی سند و بی مبنا نزدم. در حالی که آنها در عین تخریب های کور، نتوانستند از لرزه ای که بر اندام شان افتاده است جلوگیری کنند، بگونه ای که تمام امکانات خویش را برای مقابله با این جنبش مردمی به خط کردند و از این پس نیز این تخریب ها توسط این ۴ درصدی ها ادامه پیدا خواهد کرد.

پیام های کتبی و شفاهی مناظرات و مصاحبه ها توسط دکتر قالیباف دقیق بود. و اهمیت تغییر را رقم میزد و با عباراتی که بهانه دست رقیب بی انصاف وتا دندان توجیه گر ندهد مرقوم نمود:
آنچه که در این مقطع اهمیت دارد و حیاتی است، حفظ منافع مردم، کشور و انقلاب است و اکنون که این آرمان بزرگ، جز با تغییر وضع موجود محقق نمی شود، باید به منظور وحدت در جبهه ى انقلاب، تصمیمى اساسی و خطیر گرفت. لذا براى حفظ این آرمان بزرگ، از همه ى حامیان مردمى خویش در سراسر کشور مى خواهم، که تمام ظرفیت و حمایت خود را براى موفقیتِ برادر ارجمندمان حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسى و به بار نشستن دولت کار و کرامت برای خدمت به مردم قرار دهند و از همه مردمی که در این مدت به تشکیل دولت مردم دل بسته بودند و از همه حامیان مردمی و یاران بی ادعایِ خودم، که بی هیچ چشمداشتی و با تمام وجود، در جهت تحقق آرمانهای انقلاب تلاش کرده اند، تشکر و قدردانی می کنم.
قالیباف در بیانیه خود به نکته ای اشاره کرده است که ملت بزرگ و انقلابی ایران در طول ۵۴سال مبارزه یعنی از خرداد ۴٢ تا امروز گرفتار آن است و در ظاهر و باطن و در آشکار و پنهان با آن به ستیز برخواسته اند.
قالیباف تلویحاً به خط نفوذ اشاره نموده است.
قالیباف به رابطه پنهان با لندن اشاره نموده است.
قالیباف خاموشخانه ها را شناخته بود و با عوامل تحمیلی ایشان در مترو مبارزه کرده بود. لذا با این اقدام فداکارانه و متکی به عدل و انصاف و روحیه جهادی باد به دکتر محمد باقر قالیباف مرحبا گفت و انصافاً از انصاف او سخن بمیان کشید
بدون تردید دولت کار و کرامت قدر این ایثار را دانسته و بدین بینش امید وار است
نوبت به نواختن در کوس وحدت به برادر ارزشی دیگری رسیده که رجاء واثق داریم که مهندس میرسلیم نیز ندای مراجع عظام تقلید را در لزوم تجمیع آراء لبیک گفته و به خط ائتلاف جناب رئیسی خواهد پیوست و موجبات همایشی از تغییر مطلوب ملت ایران از جریان فاسد نفوذ خاموشخانه ها به جریان دین مداری و انصاف ، را فراهم خواهند نمود ان شا الله
والسلام

حمید رضا نقاشیان