ابداع قابلیت پارک خودکار خودرو در پارکینگ توسط مرسدس بنز
ابداع قابلیت پارک خودکار خودرو در پارکینگ توسط مرسدس بنز
شرکت مرسدس قابلیت پارک خودکار خودروها در پارکینگ را ابداع کرده است. با کمک این قابلیت خودرو بدون نیاز به راننده می تواند مکان پارک خود را بیابد.

به گزارش واحد علم و فناوری خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از دیلی میل، مهندسان آلمانی قابلیت پارک خودکار خودرو در پارکینگ را طراحی کرده اند.

این ویژگی جدید با همکاری شرکت های مرسدس بنز، بوش و دایملر توسعه یافته و مشکل پارک کردن خودروها در فاصله اندک از یکدیگر را از بین می برد. همچنین به گفته کارشناسان چنین ویژگی جدیدی سبب می شود تعداد خودروهای پارک شده در یک پارکینگ افزایش یابد.

در این سیستم تمام دستورات پارک خودرو از داخل پارکینگ صادر می شود. بنابراین راننده یا افراد دیگر دخالتی در آن ندارند.

در حال حاضر ویژگی مذکور در پارکینگ موزه مرسدس بنز در اشتوتگارت آلمان آزمایش می شود. اگر آزمایش این فناوری موفقیت آمیز باشد می توان آن را در پارکینگ های دیگر نیز استفاده کرد.

فرایند استفاده از این سرویس فناوری های نصب شده در پارکینگ و همچنین داخل خودرو به کار گرفته می شوند. حسگرهای موجود در پارکینگ، محیط را بررسی و اطلاعات مورد نیاز برای هدایت خودرو را فراهم می کنند. از سوی دیگر فناوری موجود در خودرو دستورات دریافتی از سیستم زیربنای پارکینگ را اجرا می کند. به این ترتیب خودروها می توانند به تنهایی از شیب ها بالا و پایین بروند و در طبقات پارکینگ حرکت کنند. همچنین در صورتی که حسگرها هرگونه مانعی را رصد کنند، خودرو به طور آنی متوقف می شود.

برای استفاده از این سیستم کافی است فرد وارد پارکینگ شود، خودرو را ترک کند و با ضربه روی نمایشگر موبایلش وسیله نقلیه را به سمت جای پارک بفرستد. پس از خروج راننده از پارکینگ، خودرو به تنهایی به سمت مکان پارک در نظر گرفته شده حرکت می کند.

همچنین هنگام ترک پارکینگ نیز کافی است راننده به وسیله اپلیکیشن خودرو را به سوی خود فراخواند.

  • منبع خبر : مهر