اتصال ریلی به صورت آنتنی شهر بینالود به مشهد
اتصال ریلی به صورت آنتنی شهر بینالود به مشهد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بینالود از اتصال ریلی این شهر به مشهد با احداث ۷ کیلومتر خط آهن به صورت آنتنی تا مشهد خبر داد. حمیدرضا یزدانی در حاشیه همایش فرصت های سرمایه گذاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهر جدید بینالود ۳۴۰۰ هکتار مساحت داشته و ۱۶۰۰ هکتار از آن جزو اراضی صنعتی […]

ریل

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بینالود از اتصال ریلی این شهر به مشهد با احداث ۷ کیلومتر خط آهن به صورت آنتنی تا مشهد خبر داد.

حمیدرضا یزدانی در حاشیه همایش فرصت های سرمایه گذاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهر جدید بینالود ۳۴۰۰ هکتار مساحت داشته و ۱۶۰۰ هکتار از آن جزو اراضی صنعتی محسوب می شود، افزود: این شهر جدید به دلیل دارا بودن کارخانه های صنعتی مشکل سایر شهرهای جدید در خصوص بیکاری را نداشته و بخش عمده ساکنان بینالود شاغل در همین شهر جدید هستند، از جمله کارخانه ایران خودرو که در این شهر قرار گرفته و گردش مالی بیش از ۶ هزار میلیارد تومان در سال دارد.

وی با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر توسعه شهرسازی ریل پایه گفت: به زودی شهر جدید بینالود با ۷ کیلومتر خط آهن آنتنی به مشهد و سپس شبکه ریلی کشور متصل می شود. در حال حاضر شرکت مشاور، کریدور ریلی بینالود- مشهد را طراحی کرده و به تایید مدیرعامل شرکت راه آهن رسیده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بینالود اظهار داشت: این شهر ۳۷۰۰ واحد مسکونی مهر دارد که تا دو سال قبل ۲۲۰۰ واحد مسکن آن فاقد متقاضی بود ولی با افزایش زیرساخت های آن شامل احداث درمانگاه و دو باب مدرسه و همچنین ساخت دو باب مدرسه دیگر در آینده نزدیک میزان متقاضیان مسکن مهر این شهر در سال جاری رشد ۱۰ برابری داشته است.

به گفته این مقام مسئول در شرکت عمران شهرهای جدید، مسکن مهر بینالود در بخش واحدهای بدون متقاضی پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد داشت که با جمع آوری آورده های ۱۰ میلیون تومانی متقاضیان جدید، ۲۰ درصد باقیمانده نیز به زودی تکمیل می شود.

وی از دیگر اقدامات شرکت عمران شهر بینالود برای افزایش اشتغال در این شهر را اعطای زمین به سرمایه گذار چینی برای ساخت کارخانه کاغذ و کارتن بینالود به عنوان بزرگترین بزرگترین کارخانه کاغذسازی کشور معرفی و خاطرنشان کرد: فاز اول این کارخانه راه اندازی شده که در حال حاضر برای ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است. ظرف دو سال آینده نیز فازهای دوم و سوم آن تکمیل شده و در نهایت برای ۴۵۰ نفر شغل مستقیم به وجود خواهد آمد.

وی رقم سرمایه گذاری بخش خصوصی در احداث این کارخانه را ۱۷۰ میلیارد تومان عنوان کرد.