احکام جدید فرهنگیان بر اساس نظام رتبه بندی تا هفته معلم صادر خواهد شد
احکام جدید فرهنگیان بر اساس نظام رتبه بندی تا هفته معلم صادر خواهد شد
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: احکام جدید فرهنگیان بر اساس نظام رتبه بندی تا هفته معلم صادر خواهد شد.

احکام جدید فرهنگیان بر اساس نظام رتبه بندی تا هفته معلم صادر خواهد شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: احکام جدید فرهنگیان بر اساس نظام رتبه بندی تا هفته معلم صادر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، محمد باقر نوبخت در پایان جلسه با تشکلهای فرهنگیان در خصوص تعیین تکلیف نظام رتبه بندی گفت: بر اساس ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه، اجرای نظام رتبه بندی را برای فرهنگیان پیش بینی کرد. این نظام در سال ۹۸ اجرایی شد و از مهر سال قبل همکاران در قالب رتبه های ۵ گانه  از مزایای مربوطه بهره مند شدند.

به گفته معاون رئیس جمهور  بر اساس  مصوبه دولت جهت نظارت بر اجرای نظام رتبه بندی فرهنگیان  کمیته سه جانبه با حضور وزارت آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی تشکیل شد و به همین نسبت در قانون بودجه سال ۹۹  نیز موارد لازم پیش بینی شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ، اجرای همزمان نظام رتبه بندی و افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در اسفند ماه اشکالاتی را به وجود آورده بود گفت: این موضوع خرسندی فرهنگیان را به همراه نداشت و برای اجرای وظایف قانونی سازمان برنامه و بودجه از وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان تشکل های فرهنگیان و سازمان اداری و استخدامی دعوت کرد تا اشکالات مربوطه بررسی شود تا  اگر قرار است اصلاحی انجام شود در چارچوب قانون باشد.

وی افزود: باید از نمایندگان فهیم تشکل‌های فرهنگیان که طی ۳ جلسه گذشته رایزنی و کمک فکری به ما  داشتند تشکر کنم.

به گفته  نوبخت، رتبه‌بندی معلمان که از مهر سال ۹۸ اجرا شد در ۵ ماه نخست یعنی از مهر تا بهمن مورد رضایت بود اما در اسفندماه به دلیل همزمانی اجرای رتبه بندی و امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری اشکالاتی به وجود آورد که موجب نارضایتی فرهنگیان شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: با نکاتی که نمایندگان فرهنگیان گفتند، شرایطی را فراهم خواهیم کرد که قانون از اول فروردین ۹۹ با ترمیم و اصلاح در قالب نظام رتبه‌بندی انجام شود البته آنچه آموزش و پرورش انجام داد اجرای قانون بود اما انتقاداتی که از سوی فرهنگیان مطرح شد قابل پذیرش بود به همین دلیل اصلاحیه صورت گرفت.

نوبخت ادامه داد: نظام رتبه‌بندی فرهنگیان با مرمت و اصلاحی که در چارچوب قانون صورت گرفت از اول فروردین ۹۹ لازم الاجرا است و تمام معلمان در ۵ رتبه پایه، مقدماتی، ارشد، خبره و عالی از آن بهره می‌برند.

وی با اشاره به اینکه از این جهت چندین بار قانون را مطرح کردم تا بگویم آنچه برای فرهنگیان انجام می‌شود عین قانون است، گفت: باید گلایه کنم از افرادی که  از هیچ قشر خاصی نیستند و به بهانه‌های مختلف ظاهراً در جهت پشتیبانی و حمایت از فرهنگیان تلاش می‌کنند اما تشویش اذهان عمومی را انجام می‌دهند و مطالبی را مطرح می‌کنند که از نظر قانونی خلاف است.

نوبخت در پایان  گفت: تصمیماتی در راستای قانون برای ترمیم رتبه بندی فرهنگیان انجام شد و وزارت آموزش و پروش تا هفته گرامیداشت مقام معلم آن را اجرا می‌کند.