اختلاف بر سر خرید و فروش رمزارز ادامه دارد
اختلاف بر سر خرید و فروش رمزارز ادامه دارد
معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی متنی وجود دارد که در آن به ممنوعیت رمزارزها استناد شده، گفت: در این زمینه به دنبال انجام بررسی‌های بیشتر هستیم و باید مشخص شود که رمزارزها به عنوان کالا یا پول در نظر گرفته می‌شوند تا دستگاه متصدی رسیدگی به آن مشخص شود.

امروز (سه‌شنبه) پنجاه و چهارمین جلسه کمیته نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی با موضوع ارائه سامانه پایشگر هوشمند جهت نظارت سیستمی بر کسب و کارهای اینترنتی برگزار شد.

در حاشیه این نشست جواد جاویدنیا درباره اینکه “خرید و فروش رمزارزها در حال حاضر در همه سایت‌ها ممنوع است یا خیر و بازار آن به چه شکل خواهد بود؟” گفت: در این زمینه اختلاف نظرهایی وجود دارد و بهتر است که فعلا درباره آن صحبت نکنیم.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی متنی وجود دارد که در آن به ممنوعیت رمزارزها استناد شده که به دنبال این هستیم این مستندات لازم را بررسی کنیم تا ببینیم شرایط واقعا به چه ترتیب است.

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: این موضوع به سیاستگذاری کلان نیاز دارد تا تکلیف رمزارزها مشخص شود و متصدی رسیدگی به آن تعیین شود.

وی افزود: باید مشخص شود که رمزارزها به عنوان کالا یا پول در نظر گرفته می‌شوند و تا زمانی که اختلاف نظرها در سطح کلان برطرف نشود بازار ابهام برانگیزی در این زمینه وجود دارد و اظهار نظر قطعی ممکن نیست‌.

  • منبع خبر : ایسنا