اختلاف طبقاتی در حال افزایش است
اختلاف طبقاتی در حال افزایش است
معاون اول قوه قضائیه گفت: احساسم بر این است اختلاف طبقاتی در حال افزایش است و عده‌ای در حال تلاش هستند تا ثروت بادآورده‌ای را برای خود فراهم کنند.

به گزارش واحد اجتماعی خبرگزاری صبح اقتصاد غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: آقای اسماعیلی در هر کجایی که بودند توفیقاتی داشتند در مسولیت جدید همانشالله توفیق خواهند داشت و رییس کل جدید دادگستری تهران هم از سابقه بسیار خوب قضایی برخوردار است و در دادگستری گیلان، دادستانی کل کشور و مناصب دیگر پست داشتند. امیدواریم بتوانند با نیت پاک و تجربه ای که دارند منشأ اثر باشند.

وی دلیل ترک جلسه از سوی دادستان کل کشور را برگزاری جلسه‌ای دیگر عنوان کرد و گفت: تهران مختصات خودش را دارد و مدیری که در این استان پست می‌گیرد باید این مسئله را در نظر بگیرد حجم کار در اینجا زیاد است.  در این چهار دهه مگر همه چیز برای ما فراهم بود؟ با همین دلسوزی که در مسولان می بینیم و با همان روحیه احساس می کنیم بر مشکلات فایق می‌شویم.

 معاون اول قوه قضاییه خطاب به مسولان قضایی استان تهران گفت: باید متولی حرمت امام زاده را نگه دارد و این را باید در رابطه با زیرمجموعه خود در نظر بگیرید. علاوه بر حمایت باید به صیانت و سلامت زیر مجموعه خود توجه کنیم.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: اگر فسادی در بخشی هست و ما آن را ریشه نکن نکنیم و آن فساد در خانه ما هم لانه کرده باشد نیاز به درمان دارد چرا که فساد مسری است و احساسم بر این است اختلاف طبقاتی در حال افزایش است و عده ای در حال تلاش هستند تا ثروت بادآورده‌ای را برای خود فراهم کنند. یک عده‌ای در کشور بستری برایشان فراهم شده و با تکثر ثروت بقیه جاها را خراب می‌کنند.

وی افزود: این ثروت بادآورده خدای ناکرده ممکن است در قدرت و انتخابات و در جابه‌جایی مدیران دخالت کند و این ثروت ممکن است زمینه های لغزش را فراهم کند.

معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر ضرورت نظارت‌ها گفت: اداری و دوستانه می گفتم که درآمد ما در کشور مشخص است بخشی از آن مربوط به نفت و بخشی به مالیات و واگذاری‌های خصوصی و غیره است. به بخش نظارتی گفتم در این چند سرچشمه متمرکز بشوید.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: بر روی دو چیز به تفاهم رسیدیم که یکی از آنها این بود که منشأ پولدار شدن بی‌حساب و کتاب شدن برخی‌ها به مسئله زمین و برخی به شرکت‌های لیزینگی و تعاونی‌ها برمی‌گردد و در رابطه با تعاونی‌ها شاهدیم که  بیش از یک میلیون جمعیت سپرده‌گذار پولی را تهیه کرده و این مسئله باعث سرریز شدن مشکلات  این تعداد به قوه قضاییه می‌شود.

معاون اول قوه قضاییه خطاب به رییس دادگستری و دادستان تهران گفت: از  آقای اسماعیلی می‌خواهم آماری در رابطه با برگرداندن اراضی ملی به بیت المال ارایه دهند.
وی ادامه داد:  یکی از مسایلی که به مردم ضربه می‌زند موضوع فرار مالیاتی است. قرار مالیاتی به کجا می رود آیا به تولید می‌رود؟ برای برخی افراد خاص می رود که همین فساد را ایجاد می‌کند.

  • منبع خبر : فارس