اداره شهر منبج سوریه به صورت مشترک توسط  آمریکا و ترکیه
اداره شهر منبج سوریه به صورت مشترک توسط  آمریکا و ترکیه

وزیر خارجه ترکیه اعلام کرده است که تا زمان تشکیل مدیریت محلی، اداره شهر منبج سوریه برعهده نیروهای نظامی ترکیه و آمریکا خواهد بود. به نقل از رویترز، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه اعلام کرده است که نیروهای ترکیه و آمریکا به صورت مشترک اداره شهر منبج سوریه را برعهده خواهند گرفت. بر اساس […]

وزیر خارجه ترکیه اعلام کرده است که تا زمان تشکیل مدیریت محلی، اداره شهر منبج سوریه برعهده نیروهای نظامی ترکیه و آمریکا خواهد بود.

به نقل از رویترز، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه اعلام کرده است که نیروهای ترکیه و آمریکا به صورت مشترک اداره شهر منبج سوریه را برعهده خواهند گرفت.

بر اساس این ادعا این اداره مشترک تا زمان تشکیل اداره محلی ادامه پیدا خواهد کرد.

پیشتر روزنامه العربی الجدید گزارش داده بود که ترکیه و آمریکا در آنکارا توافق کرده اند تا نقشه راهی برای همکاری مشترک در شهر منبج در شمال سوریه تدوین کنند.

پیشتر گزارش شده بود که بر اساس اطلاعاتی که از توافق منتشر شده احتمالا نیروهای وابسته به یگان های مدافع خلق کُرد که ترکیه آنها را گروهی تروریستی می داند از منبج خارج خواهند شد و به شرق رود فرات خواهند رفت و کنترل شهر منبج به دست ساکنان عرب آن واگذار خواهد شد و ترکیه و آمریکا به صورت مشترک طرح امنیتی این شهر را اداره می کنند.