ارتش یمن : شرکت آرامکو در جیزان را هدف قرار دادیم
ارتش یمن : شرکت آرامکو در جیزان را هدف قرار دادیم
سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح ضمن تشریح نتایج عملیات اخیر علیه ائتلاف متجاوز سعودی است اعلام کرد که ۱۷ تیپ و ۲۰ گردان نیروهای ائتلاف سعودی از بین رفته و هزاران تن از نیروهای دشمن کشته، زخمی یا اسیر شدند.

ارتش یمن: شرکت آرامکو در جیزان را هدف قرار دادیم / شکست سنگین و خفت‌بار ائتلاف سعودی در جبهه نِهم از انصارالله

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح ضمن تشریح نتایج عملیات اخیر علیه ائتلاف متجاوز سعودی است اعلام کرد که ۱۷ تیپ و ۲۰ گردان نیروهای ائتلاف سعودی از بین رفته و هزاران تن از نیروهای دشمن کشته، زخمی یا اسیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، به نقل از شبکه خبری المیادین، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که نیروهای مسلح ما موفق شدند با حمله گسترده‌ای که قرار بود صنعا پایتخت یمن را هدف قرار دهد،  مقابله کنند.

وی افزود: ما همچنان به تلاش برای آزادسازی جمهوری یمن تا تحقق استقلال ادامه می‌دهیم.

وی تاکید کرد که نیروهای مسلح ما هیچ گونه جنگی با هیچ کدام از فرزندان کشور ندارند و دفاع ما از کشور در مقابل تجاوز خارجی و نیروهای اشغالگر و کسانی است که به کشور خیانت کردند.

سرتیپ یحیی با اشاره به موفقیت‌های ارتش در میدان نبرد با ائتلاف متجاوز سعودی گفت:  با عملیات پاتک موفق شدیم همه مناطق “نِهم”  [واقع در شمال شرق صنعا] را آزاد کنیم.

(شهرستان “نِهم” یکی از شهرستان‌های استان صنعاست که در نقشه نشان داده شده است)

وی با اشاره به عملیات “البنیان المرصوص”  و با تاکید بر اینکه  “دشمن در این عملیات متحمل خسارت جانی و مادی سنگینی شده است” گفت: پیشروی نیروهای ما در این عملیات تا غرب “مأرب” ادامه پیدا کرده است.  در این عملیات، شماری از شهرستان‌های دو استان “مأرب” و “جوف” آزاد شدند و هزاران تن از نیروهای دشمن کشته و زخمی یا اسیر شدند.

وی تاکید کرد که نیروهای یمنی در این عملیات نیروهای دشمن را از بین بردند و تجهیزات و ادوات نظامی ۱۷ تیپ و ۲۰ گردان نظامی نیروهای ائتلاف متجاوز را به غنیت گرفتند.

سریع در این بیانیه تاکید کرد نیروهای یمنی و در راستای عملکرد به دستورات فرماندهان و با هدف عدم خونریزی بیشتر در جنگ ، راه فرار صدها تن از نیروهای دشمن را فراهم کرده است که با فرار از میدان جنگ، جان خود را حفظ کنند.

سریع همچنین تاکید کرد نیروهای یمنی در پاسخ به افزایش حملات هوائی دشمن، با انجام عملیات منحصر به فرد، مقرهای شرکت آرامکو در جیزان [ در جنوب غرب عربستان]، فرودگاه أبها و جیزان ، پایگاه خمیس مشیط و مقرهای حساسی در عمق اراضی سعودی را با شمار زیادی موشک و پهپاد هدف قرار دادند.

وی تصریح کرد: نیروهای یمنی تاکید می‌کند به تلاش‌های خود برای آزاد‌سازی همه اراضی اشغالی از لوث متجاوزان ادامه می‌دهد.

سریع همچنین در این بیانیه تاکید کرد عملیات نیروهای مسلح یمن علیه هیچ کدام از افراد این کشور نیست بلکه این عملیات دفاع از کشور یمن در مقابل حملات متجاوزان و مزدوران و خائنان به شمار می‌آید.

سریع تصریح کرد همه فریب خوردگان به بازگشت از همکاری با دشمن فرامی‌خوانیم و دست ما (برای تحقق صلح) به سوی همه دراز شده است.

وی همچنین اعلام کرد که جزئیات بیشتر از این عملیات طی روزهای آینده به اطلاع عموم خواهد رسید.

یحیی سریع همچنین در بخش دیگری از بیانیه خود به اعلام طرح توطئه جدید آمریکا علیه ملت فلسطین موسوم به «معامله قرن» هم اشاره و تصریح کرد که نیروهای مسلح یمن حمایت و همبستگی کامل خود را با ملت فلسطین برای مقابله با توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین اعلام می‌کند.