ارز اربعین نیاز به ثبت‌نام ندارد
ارز اربعین نیاز به ثبت‌نام ندارد
متقاضیان دریافت ارز اربعین به نرخ بازار ثانویه صرفاً با در دست داشتن کارت ملی و گذرنامه می‌توانند به صرافی بانک های منتخب مراجعه و ارز مورد نیاز خود را تا سقف ۱۰۰ یورو یا معادل آن دریافت کنند.

ارز اربعین نیاز به ثبت‌نام ندارد

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، ایبنا در خبری اعلام کرد: رییس کانون بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری خصوصی تاکید کرد: دریافت ارز اربعین نیازی به ثبت نام در سامانه سنا توسط زوار ندارد.

کوروش پرویزیان درباره نحوه تامین ارز برای زائرین اربعین، اظهار داشت: ارز اربعین نیاز به ثبت‌نام ندارد و زوار اربعین برای دریافت ارز ، مدارک مورد نیاز را به شش بانک و صرافی‌ها ارائه کنند.

وی با بیان اینکه، زائران باید برای دریافت ارز اربعین مدارک  مورد نظر مانند گذرنامه و کارت ملی را به شعب و یا صرافی ها ارائه کنند، تصریح کرد:شعب و صرافی‌ها عملیات داخلی را انجام می‌دهند.

به گفته وی، بر اساس برنامه ریزی ها به زوار اربعین ۱۰۰ یورو یا معادل آن پرداخت می‌شود.

به گزارش تسنیم، روز گذشته پرویزیان در حاشیه همایش تامین مالی صادرات عنوان کرده بود، زائران برای دریافت ارز اربعین باید در سامانه سنا ثبت‌نام و سپس به صرافی بانک‌های منتخب مراجعه کنند.

یادآور می شود، پیش از این محمدطالبی دبیر کل بانک مرکزی با اشاره به تصمیم جدید بانک مرکزی در خصوص نحوه تامین ارز مورد نیاز زوار اربعین به میزان ۱۰۰ یورو یا معادل آن با توجه به ازدحام جمعیت در زمان برگزاری اربعین توصیه کرده بود زوار قبل از ورود به مرزهای غربی و در شهرهای مبدا ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی در خصوص نظارت بانک مرکزی بر عملکرد بانک‌ها در زمان برگزاری اربعین گفت: بانک مرکزی امسال با همکاری ناظران بانک ها بر خدمات رسانی در مبادی خروجی نظارت خواهد کرد.
  • منبع خبر : ایبنا