ارز دولتی به رانندگان ترانزیت نرسید
ارز دولتی به رانندگان ترانزیت نرسید

یک مقام مسئول با اشاره به اینکه رانندگان فعال در بخش حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت هنوز موفق به دریافت ارز نشده‌اند، گفت: بانک‌های عامل هرچه سریع‌تر ارز مورد نیاز رانندگان را پرداخت کنند. رضا نفیسی، مدیرکل دفتر حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت، در این جلسه  بر ضرورت رسیدگی فوری و با جدیت […]

یک مقام مسئول با اشاره به اینکه رانندگان فعال در بخش حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت هنوز موفق به دریافت ارز نشده‌اند، گفت: بانک‌های عامل هرچه سریع‌تر ارز مورد نیاز رانندگان را پرداخت کنند.

رضا نفیسی، مدیرکل دفتر حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت، در این جلسه  بر ضرورت رسیدگی فوری و با جدیت نسبت به تامین ارز مورد نیاز رانندگان جهت جابجایی کالاهای ترانزیتی به مقصد کشورهای مورد نظر تاکید کرد.

وی افزود: پس از ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی به بانک‌های عامل و ارائه ساز و کار اجرایی تخصیص ارز به شرکت‌ها و رانندگان، تاکنون چندین جلسه با حضور مدیران امور بین‌المللی پنج بانک عامل (ملت، تجارت، ملی، پارسیان و سامان) برگزار شده و وب سرویس‌های مورد درخواست بانک های عامل که در جلسات مشترک قبلی در خصوص آن‌ها به تفاهم رسیده ایم در اختیار بانک‌ها قرار گرفته و تعدادی از بانک‌ها در حال حاضر به صورت آزمایشی از آن‌ها استفاده می کنند ولی تاکنون علیرغم سپری شدن مدت زمان سه ماهه، رانندگان موفق به دریافت ارز نشده‌اند.

مدیر کل دفتر ترانزیت و حملونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: باتوجه به اهمیت موضوع و رسیدگی به مشکلات ارزی رانندگان، در این نشست مقرر شد تا بانک‌های عامل هرچه سریع تر فاز عملیاتی اجرای سامانه را آغاز و از طریق شعب فعال در استان‌ها و پایانه‌های مرزی، ارز مورد نیاز رانندگان را پرداخت کنند.

نفیسی یادآور شد: در حال حاضر بالغ بر ۳۰ هزار راننده در بخش حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت فعالیت دارند که سالانه به طور متوسط ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار تردد در این بخش به ثبت رسیده است.