اروپایی‌ها قول داده‌اند تا پایان سال میلادی SPV را اجرایی کنند
اروپایی‌ها قول داده‌اند تا پایان سال میلادی SPV را اجرایی کنند

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه انتظار داریم اروپا گام‌های عملی برای اجرای SPV بردارد، گفت: آنها به آقای ظریف قول داده‌اند تا پایان سال میلادی SPV را اجرایی کنند. به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد  سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در حاشیه همایش «صلح و ثبات در غرب آسیا، […]

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه انتظار داریم اروپا گام‌های عملی برای اجرای SPV بردارد، گفت: آنها به آقای ظریف قول داده‌اند تا پایان سال میلادی SPV را اجرایی کنند.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد  سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در حاشیه همایش «صلح و ثبات در غرب آسیا، یک منطقه یک سرنوشت» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساز و کار احیای تمدن اسلامی، برگزاری نشست‌هایی مخصوص این موضوع است. امروز برگزاری نشست‌هایی با حضور همه کشورها بدون اینکه استثنایی قائل شویم، می‌تواند راهگشا باشد.

خرازی در پاسخ به سوالی درباره اجرایی شدن SPV بین ایران و اروپا گفت: اروپا وعده اجرایی شدن این موضوع را داده، البته انتظار این است که گام‌های عملی در این راستا از سوی اروپا برداشته شود. در گفتگوهای آقای ظریف و اروپایی‌ها، آنها قول داده‌اند تا پایان سال میلادی SPV را اجرایی کنند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی در مبارزه با تروریسم و حمایت از دولت‌های قانونی منطقه و مقابله با شیطنت‌ها داشته است. جمهوری اسلامی خواستار آزادی مردم و حمایت از حکومت‌های مستقل است و به این مسیر خود ادامه می‌دهد.

وی اظهار داشت: امنیت ایران دارای دشمنانی است و بیگانگان قصد دارند برای این امنیت مشکل تراشی کنند. حرکات تروریستی مانند آنچه در چابهار اتفاق افتاد، تلاشی مذبوحانه است که راه به جایی نمی‌برد. رزمندگان و نیروهای امنیتی ما در صحنه حضور دارند ‌و به همین جهت اتفاقی نخواهد افتاد.

خرازی درباره ساز و کار SPV گفت: متناسب با آنچه اروپایی‌ها ارائه می‌دهند ایران هم ساز و ‌کاری تدوین می‌کند که بتواند از آن استفاده کند.

وی در پایان درباره خروج قطر از شورای همکاری خلیج فارس خاطر نشان کرد: خروج قطر از این شورا تنها یک احتمال است. البته همفکری هم بین کشورهای منطقه در مقابل سلطه عربستان سعودی در حال شکل‌گیری است و باید دید چه راهکاری برای ایجاد امنیت منطقه‌ای می‌توان با حضور همه کشورها ایجاد کرد./منبع مهرنیوز