اسامی نامزدهای ریاست ۶ فدراسیون ورزشی
اسامی نامزدهای ریاست ۶ فدراسیون ورزشی
وزارت ورزش و جوانان طی هشت روز آینده برگزارکننده ۶ مجمع انتخاباتی برای فدراسیون‎های ورزشی خواهد بود تا ۶ رئیس جدید برای خدمت به ورزش کشور روی صندلی داغ بنشینند.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی در سال جاری از ۱۸ اردیبهشت ماه و با فدراسیون تیروکمان آغاز شد که طی آن در انتخاباتی مخفی که نمایندگان رسانه‌ها اجازه حضور در آن را نداشتند، غلامرضا شعبانی بهار برای مدت چهار سال ریاست این فدراسیون را عهده دار شد.

برنامه انتخاباتی سال جاری وزارت ورزش ۲۵ اردیبهشت ماه با برگزاری مجمع فدراسیون شمشیربازی پیگیری شد. سوارکاری، بدمینتون، بولینگ و بیلیارد، اسکواش، گلف، انجمن‌های ورزشی، ورزش‌های کارگری، ووشو و قایقرانی هم دیگر فدراسیون‌هایی بودند که امسال برای چهار سال آینده مدیریت آنها تعیین تکلیف شد.

به جز این ۱۱ فدراسیون، وزارت ورزش و دفتر امور مشترک فدراسیون‌های این وزارتخانه برای برگزاری مجمع انتخاباتی ۶ فدراسیون دیگر در سال جاری هم برنامه ریزی کرده است. برگزاری فشرده این مجامع طی هشت روز آتی، روزهای شلوغی را پیش روی وزارت ورزش قرار داده است.

روزهای شلوغِ انتخاباتی؛ ۶ مجمع در ۸ روز

از مجموع انتخابات باقی مانده سال جاری فدراسیون‌های ورزشی، هندبال اولین فدراسیونی است که انتخابات آن برگزار خواهد شد. انتخابات این فدراسیون که طی سال‌های گذشته بیشترین رفت و آمد رئیس و سرپرست را داشته و به نوعی رکورددار تغییرات مدیریتی است، اهمیت خاص خود را دارد. مجمع هندبال فردا دوشنبه برگزار می‌شود.

بلافاصله بعد از هندبال، مجمع انتخاباتی فدراسیون هاکی برگزار می‌شود. برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزش‌های سه گانه و کاراته هم برای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری پیش بینی شده است. جودو و ورزش‌های ناشنوایان هم دیگر فدراسیون‌هایی هستند که در دو روز ابتدایی هفته آینده انتخابات آنها برگزار می‌شود.

انتخابات تمام این فدراسیون‌ها به دلیل اجرای قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها در دستور کار قرار داد شده است. البته در فدراسیون هاکی اجرای این قانون با درگذشت مرحوم بهرام شفیع همزمان شد.

رقابت فشرده کاندیداها برای ۶ صندلی باقی مانده ریاست

از میان فدراسیون‌هایی که انتخابات آنها در روزهای آتی برگزار می‌شود، هندبال بیشترین کاندیدا را دارد. ۱۵ نفر برای این انتخابات تأیید صلاحیت شده‌اند. البته در مورد فدراسیونی مانند کاراته هنوز وضعیت کاندیداها مشخص نیست. برای این فدراسیون ۲۳ نفر نام نویسی کرده بودند اما در نهایت پرونده ۱۰ کاندیدا برای تأیید صلاحیت به مراجع ذی صلاح ارسال شد و هنوز هم فهرست نهایی کاندیداها اعلام نشده است.

در مورد سایر فدراسیون‌ها اما وضعیت کاندیداها و شرایط حضور آنها در انتخابات نهایی شده است. فهرست کاندیداها در این فدراسیون‌ها به این شرح است:

فدراسیون هندبال (دوشنبه ۲۰ اسفندماه – ساعت ۱۴)
حمید علی‌نژاد، خسرو ابراهیم‌زاده، علیرضا پاکدل، محمد پورکیانی، مرتضی حسن‌پور درواری، هادی خلیلی، مهدی طالب‌پور، ضرغام علیجانی، مرتضی غلامپور، توفیق کابلی، احمد گواری، سید رضا مهدوی، میترا نوری، سید علی‌اصغر رفعت حقیقی و فاطمه ابوالقاسمی

فدراسیون هاکی (سه شنبه ۲۱ اسفندماه – ساعت ۱۰)
فاطمه ابوالقاسمی، رمضانعلی دولو، حسین شهریاری، اکبر قاسمی، بهرام قدیمی، مسعود مختاری، مرتضی یحیی پور

فدراسیون سه گانه (چهارشنبه ۲۲ اسفندماه – ساعت ۱۰)
سیداصغر آزوره، فاطمه ابوالقاسمی، امین احمدی، بابک امیری‌نژاد، مهرعلی باران چشمه، علی اکبر حسن پور حیدری، فروزان زاهدمنش، بهمن صفری مرمتی، ایرج عرب، منوچهر عزیزی، عبدالرحمن قاسمی نافچی، مهدی گودرزی، مهدی مبینی، مسعود محمدی جوزدانی، سیدرضا میر ابوطالبی و غلامرضا نباتچیان

فدراسیون کاراته (پنجشنبه ۲۳ اسفندماه – ساعت ۱۰)
برای حضور در انتخابات این فدراسیون ۲۳ نامزد ثبت نام کردند که از بین آنها حسین افراسیابی، محمدرضا باتوانی، محمدرضا برزگر، قاسم سعیدی مغانلو، حبیب خانی، علی خرمی، مجید رمضانی مقدم، علی حسین شاکری، ارسلان غلامی و سعید نصرالهی به دلیل نداشتن سوابق مدیریتی کافی بر اساس تبصره ۲ ماده ۶ آئین نامه انتخابات ریاست فدراسیون‌های ورزشی رد صلاحیت شدند. با این حال روز شنبه احمد شقاقی، علی محمد صفانیا، حسین مطیعی نقندر، هومان عسگری و سید کامران هروی تأیید صلاحیت شدند تا مجوز حضور در انتخابات را بگیرند.

فدراسیون جودو (شنبه ۲۵ اسفندماه – ساعت ۱۰)
عبدالله جعفری، ابوالفضل حیدریان، بابلی، مهدی، درخشنده بخت، امیرحسین سیاحی، منصور عبدی، توفیق کابلی، مازیار ناظمی، آرش میراسماعیلی و میقانی

ورزش‌های ناشنوایان (یکشنبه ۲۶ اسفندماه – ساعت ۱۰)
کرم اله علیمرادی، رمضانعلی دولو، مهران تیشه گران، مسعود فراهانی طجر، عارف سعیدی، کاظم نظم ده، سعید کاظمی و افشین داوری ثبت نام کردند.

افزایش مجامع انتخاباتی به خاطر یک قانون
انتخابات فدراسیون‌های هندبال، هاکی و ورزش‌های ناشنوایان در هتل المپیک برگزار می‌شود. هتل ارم هم محل برگزاری انتخابات فدراسیون ورزش‌های سه گانه است. در مورد محل برگزاری انتخابات دو فدراسیون جودو و کاراته اما هنوز تصمیم گیرینهایی نشده است.

در هر صورت با برگزاری انتخابات این ۶ فدراسیون، پرونده انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی در سال جاری با برگزاری ۱۷ مجمع انتخاباتی بسته می‌شود.

مسئولان وزارت ورزش در روزهای ابتدایی سال جاری برای برگزاری انتخابات ۱۳ فدراسیونورزشی برنامه ریزی کرده بودند اما ممنوعیت به کارگیری بازنشسته‌ها و اجرای قانون آن تعداد مجامع را به ۱۷ مجمع افزایش داد.

  • منبع خبر : مهر