استاندار تهران: سرانه‌ آموزشی و بهداشتی استان تهران پایین‌تر از میانگین کشوری است
استاندار تهران: سرانه‌ آموزشی و بهداشتی استان تهران پایین‌تر از میانگین کشوری است

استاندار تهران با اشاره به محرومیت‌های شهرستان‌های استان تهران گفت: در بخش سرانه‌های آموزشی، بهداشتی و ورزشی استان تهران پایین‌تر از استانداردهای کشوری است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از پردیس،  انوشیروان محسنی بندپی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان پردیس با بیان اینکه توجه به مسائل فرهنگی زیربنای توسعه متوازن در استان تهران است اظهار داشت: شهرستان پردیس […]

استاندار تهران با اشاره به محرومیت‌های شهرستان‌های استان تهران گفت: در بخش سرانه‌های آموزشی، بهداشتی و ورزشی استان تهران پایین‌تر از استانداردهای کشوری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پردیس،  انوشیروان محسنی بندپی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان پردیس با بیان اینکه توجه به مسائل فرهنگی زیربنای توسعه متوازن در استان تهران است اظهار داشت: شهرستان پردیس از رشد جمعیتی بالایی برخوردار است که متأسفانه پیوست ساختارهای اجتماعی و فرهنگی آن مورد توجه قرار نگرفته‌ است.

وی ادامه داد: هر چند رشد شهرنشینی و تغییر سبک زندگی سبب رشد آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود اما در ایران به واسطه وجود فرهنگ دینی این رشد قابل هضم نیست و می‌توان آسیب‌ها را کنترل کرد.

استاندار تهران با اشاره به تعامل قوه قضائیه در موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: این تعامل اثربخشی خود را به ویژه در موضوع طلاق و اعتیاد نشان داده است همچنان که با راه‌اندازی سامانه «تصمیم» فعالیت‌های خوبی در زمینه کاهش طلاق گرفته است.

محسنی بندپی سپس با اشاره به آخرین وضعیت پروژه بیمارستان ۱۶۴ تختخوابی خیرین شهرستان پردیس افزود: مقرر شد برای افزایش سرعت عملیات احداث بیمارستان، دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان را تحویل گرفته و عملیات اجرایی آن را برعهده گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در بخش سرانه‌های آموزشی، بهداشتی و ورزشی استان تهران پایین‌تر از استانداردهای کشوری است بیان کرد: در سرانه‌های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و غیره محرومیت‌های بسیاری در شهرستان‌های استان تهران وجود دارد که باید تدیبری جدی برای آن اندیشید.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم عقب‌ماندگی تاریخی استان را جبران کنیم همه دستگاه‌های تصمیم‌ساز باید پای کار بیایند.