استقلال – السد در بین ۵ بازی خاطره انگیزه پلی‌آف لیگ قهرمانان
استقلال – السد در بین ۵ بازی خاطره انگیزه پلی‌آف لیگ قهرمانان
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از دیدار استقلال - السد به عنوان یکی از ۵ بازی خاطره انگیزه پلی‌آف لیگ قهرمانان یاد کرد.

به گزارش واحد فرهنگی خبرگزاری صبح اقتصاد فضل ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان آسیا به زودی با برگزاری بازیهای مرحله پلی‌آف آغاز می شود تا چهره تیم های باقی مانده برای حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان مشخص شود. “استقلال – السد در بین ۵ بازی خاطره انگیزه پلی‌آف لیگ قهرمانان”

در این بین فولاد ایران در دیداری مهم در ریاض عربستان به مصاف العین امارات خواهد رفت.

به همین خاطر سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به مرور دیدارهای خاطره انگیزه لیگ قهرمانان در مرحله پلی‌آف پرداخت. یکی از این دیدارها مصاف استقلال و السد در تهران در سال ۲۰۱۷ است که با تساوی بدون گل به ضربات پنالتی کشیده شد و نماینده ایران ۴ بر ۳ به برتری رسید و راهی مرحله گروهی شد.

کمتر از ۷۵ هزار نفر در  ورزشگاه آزادی بودند تا مصاف تیم ژاوی با استقلال را ببینند. استقلال در پنالتی بهتر از حریف خود عمل کرد و به نتیجه دلخواه رسید.

خسرو حیدری پنالتی برتری استقلال را در آن دیدار به ثمر رساند و باعث صعود آبی ها شد.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین به دیدار الریان و سایپا در سال ۲۰۱۹ در پلی آف لیگ قهرمانان پرداخت که تیم قطری توانست ۳ بر یک به برتری برسدو  راهی مرحله گروهی شود. در آن زمان هدایت تیم سایپا را علی دایی بر عهده داشت و اسطوره فوتبال ایران در آن دیدار شاهد حذف تیمش بود.

یوفا در ارزیابی خود از دیدار پیش روی چلسی و پورتو در لیگ قهرمانان اروپا نوشت: مهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار یکی از غایب های بزرگی است که نمی تواند تیمش را همراهی کند.

این بازیکن در دیدار قبل برابر یوونتوس از زمین بازی اخراج شد.

مهدی طارمی که عملکرد خوبی در این فصل برای پورتو داشت، در ۹ دیدار اخیر موفق به گلزنی برای پورتو و تیم ملی فوتبال ایران نشده است. او در یک دیدار همراه تیم ملی برابر سوریه و در ۸ دیدار اخیر برای پورتو در گلزنی ناکام بوده است. هر چند او تاثیر زیادی روی بازی تیم خود داشته و در همین بازی قبل نیز موفق به گرفتن یک پنالتی شد که اولیویرا پنالتی زن اول تیم پورتو این ضربه را به گل تبدیل کرد.

باید دید سرخیو کونسیسائو چه تدابیری دارد تا بار دیگر مهاجم خود به روندی گلزنی برگردد. طارمی در دیدار برابر چلسی غایب است و می‌تواند در دیدار بعدی برابر تودلا و دیدار برگشت در استمفوردبریج برابر چلسی به میدان برود.

  • منبع خبر : ایسنا