رهبر منطقه کاتالونیا،حق استقلال را به دست آورد
رهبر منطقه کاتالونیا،حق استقلال را به دست آورد

رئیس دولت محلی کاتالونیا در پی برگزاری همه‌پرسی استقلال این منطقه از اسپانیا گفت که این رویداد در را برای اعلام استقلال یک‌جانبه این منطقه گشوده است. به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین، کارلوس پوجدمون، رئیس دولت محلی کاتالونیا در یک سخنرانی تلویزیونی تصریح کرد: شهروندان کاتالونیا در این روز رنج و امید، حق […]

کاتالونیا

رئیس دولت محلی کاتالونیا در پی برگزاری همه‌پرسی استقلال این منطقه از اسپانیا گفت که این رویداد در را برای اعلام استقلال یک‌جانبه این منطقه گشوده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین، کارلوس پوجدمون، رئیس دولت محلی کاتالونیا در یک سخنرانی تلویزیونی تصریح کرد: شهروندان کاتالونیا در این روز رنج و امید، حق داشتن حکومتی مستقل به شکل یک جمهوری را به دست آوردند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا دیگر نباید تعرض‌های رخ‌داده علیه حقوق بشر در جریان برگزاری این همه‌پرسی را با یک رویکرد دیگر مورد نظر قرار دهد.

پوجدمون با اشاره به خشونت‌ها در اثر درگیری پلیس اسپانیا با شرکت‌کنندگان در این همه‌پرسی، تصریح کرد: دولت اسپانیا امروز فصل شرم‌آوری در روابط خود با کاتالونیا رقم زد.

وی اظهار کرد: شهروندان کاتالونیا اکنون حق داشتن یک حکومت مستقل را به دست آورده‌اند.

پوجدمون گفت: نتایج رسمی این همه‌پرسی که هنوز اعلام نشده، برای انجام اقدامات بیشتر به پارلمان ارسال خواهد شد.

او افزود: دولت من در چند روز آینده نتایج رأی گیری را تحویل پارلمان کاتالان که محل تبلور حق حاکمیت مردم ماست، خواهد داد تا بتواند در راستای قانون همه‌پرسی عمل کند.

رئیس دولت محلی کاتالونیا خطاب به اتحادیه اروپا گفت: ما کاتالان‌ها حق شنیده شدن در اروپا را به دست آورده‌ایم.

رهبر منطقه کاتالونیا گفت که این منطقه در پی همه پرسی جنجالی روز یکشنبه که با خشونت همراه بود، حق استقلال را به دست آورده است.