استولتنبرگ: غرب بهای کمک‌های خود به اوکراین را می‌دهد/زمستان سختی در راه است
استولتنبرگ: غرب بهای کمک‌های خود به اوکراین را می‌دهد/زمستان سختی در راه است
دبیرکل ناتو تایید کرد که به کی‌یف را پرداخت خواهد کرد، وی در عین حال بر لزوم ادامه این کمک‌ها با اذعان به این که "کار آسانی نیست" تاکید کرد.

دبیرکل ناتو تایید کرد که به کی‌یف را پرداخت خواهد کرد، وی در عین حال بر لزوم ادامه این کمک‌ها با اذعان به این که “کار آسانی نیست” تاکید کرد.

 به گزارش صبح اقتصاد، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو به شبکه آلمانی ZDF گفت: «ما شاهد حمایت بی‌سابقه متحدان اروپایی ناتو، آلمان، کانادا، آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان از اوکراین هستیم».

وی افزود: من در نشست “پلتفرم کریمه” رئیس جمهور اوکراین حاضر شدم و پیام همه رهبران حاضر روشن بود: “ما با اوکراین اعلام همبستگی می‌کنیم و تا زمانی که لازم باشد از آن حمایت خواهیم کرد.”

دبیرکل ناتو با اشاره به اینکه حمایت نظامی از کی‌یف “کار آسانی نیست”، گفت: نمی‌گویم این مساله کار آسانی است، بلکه نیازمند تلاش سخت است. من با دیگر رهبران ناتو در اروپا و آمریکای شمالی برای دریافت حمایت و پشتیبانی مستمر آن‌ها همکاری می‌کنم.

وی به کمک آلمان در این زمینه اشاره و ابراز امیدواری کرد که «دولت آلمان کمک بیشتری کند».

استولتنبرگ همچنین هشدار داد که زمستان آتی سخت خواهد بود.

وی گفت: ما هزینه حمایت خود از اوکراین را به دلیل تحریم‌ها پرداخت خواهیم کرد و قطعا روسیه از مساله سوخت به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند، اما باید بدانیم که جایگزینی وجود ندارد.

جنگ اوکراین از ماه فوریه آغاز شده و به رغم تلاش‌های غرب برای به شکست کشاندن روسیه در این نبرد از طریق تحریم‌های سخت اقتصادی و سیاسی همچنان ادامه دارد.

  • منبع خبر : ایسنا